Popularne trasy rowerowe w Sulejówku
Jazda na rowerze jest popularnym sposobem na rekreację i wypoczynek na świeżym powietrzu. W ostatnich tygodniach wakacji może to być również ciekawa opcja dla osób, które nie mają planów na urlop. Poniższe propozycje mogą pomóc w zaplanowaniu udanego dnia.
Pierwsza z tras prowadzi przez Mazowiecki Park Krajobrazowy nad Świdrem i Mienią. Długość trasy wynosi niecałe 41 kilometrów. Na jej pokonanie w spokojnym tempie potrzeba około 6,5 godziny. Suma podjazdów wynosi 1 690 metrów, zaś zjazdów 1 686 metrów. Niemal na całej długości trasa jest łatwa, jednak mogą zdarzyć się fragmenty, na których niezbędne będzie przeniesienie roweru z uwagi na wąską ścieżkę nad pochyłą skarpą.
Trasa dla mieszkańców Wesołej i Sulejówka
Kolejna trasa liczy niemal 20,5 kilometra, a na jej przejechanie potrzebne jest około 80 minut. Suma podjazdów to 48 metrów, a zjazdów – 49 metrów. Zaczynamy od Wesołej, następnie kierujemy się ul. 1 Praskiego Pułku, Gościniec, Fabryczną, aż do Dakowa. Następnie jedziemy prosto ulicami Fabryczną, Podmokłą, Janosika, Wolęcińską, po czym kierujemy się w prawo w Trakt Napoleoński. Dalej jedziemy Pożaryskiego, Kajki, Kościuszkowców, Lasem Sobieskiego do Zielonej, Jagiellońską, Warszawską i Mickiewicza.
Znacznie bardziej wymagająca trasa wiedzie do zabytkowego spichlerza u zbiegu Wisły i Narwi. Trasa liczy prawie 106 kilometrów i zajmuje około 13 godzin. Kierujemy się od Warszawy-Modlin do pałacu w Jabłonnej, a następnie do Nowego Dworu Mazowieckiego. Następnie kierujemy się wzdłuż Narwi i Zegrza Południowego. Polecanym szlakiem jest również droga wzdłuż Kanału Żerańskiego.
Szlak Bitew Rowerowych
Szlak Bitew Warszawskich, inaczej nazywany Szlakiem Bitew Rowerowych wiedzie przez 92 kilometry. Informację o dokładnej trasie przedstawia na swojej stronie PTTK. Ma przebiegać przez Most Łazienkowski przez specjalną kładkę. Opcjonalnie można jechać okolicami Trasy Siekierkowskiej.