Nowy tunel pod torami w Sulejówku zwiększa bezpieczeństwo i poprawia komunikację

Nowy tunel pod torami w Sulejówku zwiększa bezpieczeństwo i poprawia komunikację

Tym razem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły nowy tunel pod torami w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest częścią drogi wojewódzkiej 638. To istotna inwestycja, która zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo zarówno dla ruchu kolejowego na linii Warszawa – Terespol, jak i dla ruchu drogowego w Sulejówku. Głównym celem budowy tunelu było eliminowanie konieczności oczekiwania przez kierowców przy zamkniętych rogatkach przejazdu.

Dzięki tej realizacji powstała nowa arteria komunikacyjna, składająca się z dwóch pasów ruchu – jednego w każdą stronę. Na terenie nowo wybudowanego tunelu znajdują się również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Dla pieszych dostęp do tunelu jest możliwy poprzez schody, natomiast osoby o ograniczonej mobilności mogą skorzystać z wind.

Podczas otwarcia nowego obiektu PKP PLK podpisało również umowę na kolejne bezkolizyjne skrzyżowanie, które ma powstać na skrzyżowaniu ulic Przejazd i Krasińskiego. Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, podkreśla, że bezpieczeństwo stanowi priorytet w ruchu kolejowym, a każde nowe bezkolizyjne skrzyżowanie to krok w stronę poprawy tego poziomu. Jak dodaje, dzięki inwestycjom unijnym takie jak te, warunki życia mieszkańców Sulejówka stają się lepsze, co sprzyja również rozwojowi lokalnemu miasta.