Modernizacja infrastruktury kolejowej wpływa na kształtowanie rozkładu jazdy pociągów w Sulejówku

Modernizacja infrastruktury kolejowej wpływa na kształtowanie rozkładu jazdy pociągów w Sulejówku

Pomimo że możemy odczuć pewien dyskomfort związany z koniecznością reorganizacji naszych codziennych podróży, prace budowlane realizowane na trasie Sulejówek Miłosna – Warszawa Rembertów od 8 kwietnia do 19 maja 2024 r., przyczynią się do znaczącej modernizacji infrastruktury kolejowej. Z tego powodu, na tym odcinku będzie możliwy ruch tylko na jednym torze. W związku z tym zmiany obejmą także część kursów – niektóre pociągi Kolei Mazowieckich zostaną odwołane, trasa wszystkich składów SKM Warszawa zostanie skrócona, a niektóre pociągi PKP Intercity będą zatrzymywały się na stacji Sulejówek Miłosna.

Osobom regularnie korzystającym z tej trasy zaleca się śledzenie aktualizacji. Przyczyną utrudnień jest budowa tunelu drogowego w ramach inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzonej wzdłuż ulic Przejazd/Krasińskiego w Sulejówku. Projekt, który jest finansowany z Krajowego Planu Odbudowy i oszacowany na około 100 milionów złotych, realizowany jest we współpracy z Powiatem Mińskim i samym Miastem Sulejówek.

Anna Znajewska-Pawluk, reprezentująca zespół prasowy PKP PLK, podkreśla postępy prac. Wykonawca projektu, firma ZRK DOM (jednostka należąca do PLK), zakończyła już pierwsze etapy prac – usunęła przeszkody terenowe pod budowę tunelu i wbiła ściany szczelinowe, które umożliwią instalację konstrukcji odciążającej. Prace te, jak wcześniej zapowiadano, potrwają od 8 kwietnia do 19 maja. Niezbędna reorganizacja rozkładu jazdy pozwoli na prowadzenie prac bez zakłócania ruchu na jednym z torów. SKM skróci swoje kursy do stacji Warszawa Rembertów, a dla części pociągów Kolei Mazowieckich między stacjami Warszawa Wschodnia – Mińsk Mazowiecki uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.