Bardzo ważna inwestycja w Sulejówku. Powstanie tunel kolejowy

Bardzo ważna inwestycja w Sulejówku. Powstanie tunel kolejowy
Mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę zarówno mieszkańców, jak i kierowców przejeżdżających przez Sulejówek władze miasta podjęły decyzję o realizacji ważnej inwestycji. Rozpoczął się przetarg na budowę tunelu, którego wykonawca będzie odpowiedzialny za wykonanie łącznika zastępującego ruchliwy przejazd kolejowy.
Już teraz wiadomo nieco więcej na temat szczegółów planowanej inwestycji. Zgodnie z dokumentacją inwestycji gotowy projekt ma zostać oddany do końca 2023 roku. Całkowity koszt wszystkich prac, w ramach którego władze Sulejówka chciałyby wykonać całą inwestycję zamyka się w kwocie 115 milionów złotych.

Mieszkańcy Sulejówka będą czuli się bezpieczniej

Marszałek województwa mazowieckiego powiedział, że bardzo mocno starano się o to, aby prace polegające na budowie tunelu rozpoczęły się jak najszybciej. Dzięki temu mieszkańcy mogliby odczuwać znacznie większe bezpieczeństwo, natomiast ruch kolejowy mógłby być zdecydowanie płynniejszy.
Aby jednak wszystko udało się dograć, niezbędne było dopięcie wszelkich kwestii formalno-prawnych. Władze zarzekają się, że inwestycja jest nie tylko chęcią zadbania o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, ale także nawiązanie jeszcze lepszych relacji pomiędzy poszczególnymi samorządami i Polskimi Kolejami Państwowymi.

Bardzo duże zainteresowanie przetargiem

Marszałek podczas specjalnej konferencji prasowej kilkukrotnie podkreślał, jak bardzo inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu mieszkańców. Dodał przy tym, że tory kolejowe dzielą miejscowość na pół, a pokonanie ich przejściami nadziemnymi wydaje się dla niektórych osób mocno utrudnione. W ten sposób życie mieszkańców ma zostać ułatwione.
Pozytywną wiadomością na tym etapie realizacji inwestycji jest fakt, że przetarg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Z tego powodu zdecydowano się na wydłużenie czasu jego trwania. Potencjalni wykonawcy inwestycji polegającej na budowie tunelu mogą się zgłaszać do 8 września.