PKP PLK inwestuje 100 mln zł w bezkolizyjny przejazd pod torami w Sulejówku

PKP PLK inwestuje 100 mln zł w bezkolizyjny przejazd pod torami w Sulejówku

Dzień ten zapowiada istotną zmianę dla mieszkańców Sulejówka, ponieważ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zainwestowały 100 milionów złotych w budowę bezkolizyjnego przejazdu pod torami. W tym projekcie PKP PLK współpracuje z powiatem mińskim i samorządem miasta Sulejówek. Do tej pory, przejazd kolejowy był wyposażony jedynie w szlabany do regulacji ruchu drogowego. Teraz jednak, dzięki rozpoczęciu tej inwestycji, wykonawca już rozpoczął prace na placu budowy.

Według danych dostarczonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, nowa inwestycja pozwoli mieszkańcom Sulejówka na korzystanie z dodatkowego bezkolizyjnego skrzyżowania położonego przy ulicach Przejazd i Krasińskiego. Inwestycja dotyczy drogi powiatowej nr 2284W prowadzącej pod linią kolejową nr 2, biegnącą z Warszawy do Terespola. Na obszarze przyszłej inwestycji PKP PLK planują budowę tunelu o długości 90 metrów. W związku z pracami budowlanymi, przejazd kolejowo-drogowy na tym terenie został tymczasowo zamknięty.

Wybranym wykonawcą budowy 90-metrowego tunelu drogowego pod torami jest firma ZRK DOM. Mimo panujących obecnie trudnych warunków zimowych, władze Sulejówka potwierdziły, że wykonawca już rozpoczął prace frezarskie przy przejeździe. W najbliższym czasie planowane są prace rozbiórkowe, głównie rozebranie chodników, oraz przekopy, które będą niezbędne do przeprowadzenia inwentaryzacji placu budowy.

Planowany do wybudowania tunel będzie składać się z jezdni z dwoma pasami ruchu, chodnika oraz ścieżki rowerowej. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się, w tunelu zostaną zamontowane windy.