Bezpłatny parking wielopoziomowy w Sulejówku zwiększa komunikacyjne możliwości wschodniej Warszawy

Bezpłatny parking wielopoziomowy w Sulejówku zwiększa komunikacyjne możliwości wschodniej Warszawy

W Sulejówku, na wschodnich obrzeżach Warszawy, otwarto nowy, bezpłatny parking wielopoziomowy przy stacji kolejowej Sulejówek Miłosna. Jak donosi rozgłośnia Radio dla Ciebie (RDC), jest to pionierska inwestycja tego rodzaju w tym rejonie. Na obecnym etapie oferuje ona 125 miejsc do parkowania samochodów. Miejscowy parking obsługuje także rowerzystów oraz użytkowników samochodów na prąd.

Remigiusz Górniak, zastępca burmistrza Sulejówka, podkreśla, że powstanie parkingu jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mobilności mieszkańców. Jest również wyrazem dążenia do poprawy jakości powietrza poprzez promowanie ekologicznych środków transportu. Dzięki bliskości stacji Sulejówek Miłosna, położonej na trasie Szybkiej Kolei Miejskiej, niniejszy projekt znacznie ułatwi mieszkańcom dostęp do szybkiego transportu w stronę centrum Warszawy.

Oprócz 125 miejsc parkingowych dla samochodów, parking oferuje również 40 miejsc postojowych dla rowerów i punkt ładowania samochodów elektrycznych. Planuje się także kolejny etap rozbudowy, który przewiduje dodatkowe 60-80 miejsc parkingowych. Dzięki temu, zdolność obsługi parkingu wzrośnie do ponad 200 miejsc.