Pomiar natężenia ruchu drogowego w Sulejówku – pierwszy krok do przebudowy Alei Piłsudskiego

Pomiar natężenia ruchu drogowego w Sulejówku – pierwszy krok do przebudowy Alei Piłsudskiego

W Sulejówku, na alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, rozpoczęły się pomiary natężenia ruchu. Dane te zostaną wykorzystane przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w procesie przygotowania przetargu na projekt nowej drogi. Zdaniem wiceburmistrza miasta, Remigiusza Górniaka, sytuacja na drodze po otwarciu tunelu jest alarmująca.

Zaplanowana jest gruntowna przebudowa alei Piłsudskiego w Sulejówku. Pomiary natężenia ruchu są niezbędne dla Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który ma zamiar ogłosić przetarg na projekt renowacji tej trasy. „Standard drogi jest jeszcze z lat 90.” – komentuje sytuację Remigiusz Górniak, wiceburmistrz Sulejówka – „Brakuje poboczy, odwodnienia, chodników i ścieżek rowerowych. Natężenie ruchu wynosi ponad 50 tysięcy pojazdów na dobę i jest porównywalne z drogami krajowymi. Bezpieczeństwo na drogach podporządkowanych dla mieszkańców Sulejówka jest dramatyczne, zwłaszcza po otwarciu tunelu.”

„Zakres przebudowy obejmuje odcinek od granicy z Warszawą do drogi wojewódzkiej 637.” – dodaje Górniak – „Niestety, na razie nie ma zgody na przebudowę odcinka warszawskiego, ponieważ brak jest porozumienia. Miasto stołeczne Warszawa na razie nie wyraziło zgody na podjęcie działań w tym zakresie.”