Najlepsze tkaniny na lato

Najlepsze tkaniny na lato

Lato ma to do siebie, że w niektóre dni możemy odczuwać ekstremalne gorąco. Wiele osób czuje się bardzo źle w takich upałach, a nieodpowiednio dobrany ubiór może jeszcze potęgować to uczucie, a nawet powodować zasłabnięcia, czy problemy skórne. Niejeden skarży się na wysypkę, czy nieprzyjemne zaczerwienienia pojawiające się na skórze lub coś co wygląda jak alergia. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że pojawianie się takich zmian niekoniecznie świadczy o uczuleniu, ale może być wynikiem noszenia odzieży ze sztucznych materiałów, szczególnie z poliestru.

Jakie tkaniny wybierać

Właśnie dlatego przy wyborze tkaniny z jakiej wykonane jest ubranie, które chcemy kupić, warto sugerować się nie tylko jego wyglądem, ale również, a raczej przede wszystkim, materiałem z jakiego jest wykonane. Najlepszy na lato będzie len, który jest naturalnym oddychającym materiałem. Pozwoli on naszemu ciału na zachowanie świeżości, a dzięki jego odpowiedniej wentylacji unikniemy problemów ze skórą. Niestety, len ma to do siebie, że lubi się gnieść, co nie każdemu odpowiada. Dlatego niektórzy stawiają na bardziej sztuczne, ale łatwiejsze w noszeniu ubrania. Po prostu nie chce nam się latem stać długo z żelazkiem i prasować ubrań. Co ciekawe, w wielu krajach ubrań lnianych się nie prasuje, może więc moda ta z czasem zawita również do Polski.

Inne dobre materiały

Oprócz lnu mamy do wyboru jeszcze kilka tkanin, które sprawdzą się równie dobrze. Będzie to między innymi bawełna, która z pewnością od razu przyszła nam do głowy. Poza tym, możemy postawić także na wiskozę, która również dobrze sprawdzi się latem. Materiały te pozwolą skórze oddychać, w odróżnieniu od poliestru. Warto tutaj zdawać sobie sprawę, że poliester to tak naprawdę plastik, więc nosząc ubrania z niego wykonane osiągamy podobny efekt do owinięcia się plastikowym workiem. Warto więc postawić na coś nieco droższego, ale bardziej naturalnego.