Ciekawe miejsca na wypoczynek pod Warszawą

Ciekawe miejsca na wypoczynek pod Warszawą

Weekend to czas kiedy wielu z nas chce odpocząć po całym tygodniu pracy. Jedni wybierają zacisze swojego własnego domu, inni stawiają na krótsze lub dłuższe, dalsze lub bliższe wyjazdy. Chcielibyśmy poświęcić nieco uwagi tym bliższym i nieco krótszym, a więc wyjazdom na jedną noc. W okolicy Warszawy znajdziemy wiele urokliwych miejsc, do których warto się udać, a w pobliżu nie zabraknie noclegów, spośród których będziemy mogli wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Baza noclegowa w okolicach stolicy jest bardzo szeroka i oferuje zarówno noclegi ekonomiczne o dość niskim standardzie, jak i te dużo droższe, ale jednocześnie bardziej luksusowe. Przyjrzyjmy się kilku niecodziennym propozycjom.

Nocleg w hotelu butikowym

Zacznijmy od tych nieco droższych pozycji, a mianowicie od hoteli butikowych. Są to bardzo ciekawe miejsca na dłuższy pobyt, jednak nic nie stoi na przeszkodzie byśmy spędzili tam tylko jedną noc, wyjeżdżając na weekend. Hotele butikowe mają to do siebie, że każdy z nich jest odmienny i urządzony w swoim wyjątkowym stylu. Może to być styl bardzo nowoczesny i modernistyczny lub taki z minionych epok. Może on także nawiązywać do pewnych wydarzeń, czy też pewnym elementów sztuki lub kultury. Każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy.

Nocleg na glampingu

Inną możliwość daje nam glamping. Jest to na pewno rozwiązanie ekologiczne i przyjazne naturze. Poza tym, jest ono przyjazne nam samym, gdyż daje niesamowitą okazję obcowania z naturą z bardzo bliska. Niektóre glampingi położone są tuż przy lesie, o daje możliwość obserwowania różnych ptaków, ale również innych zwierząt leśnych, jak na przykład saren. Niektóre z glampingów, na przykład te w jurtach, dają też możliwość obserwowania rozgwieżdżonego nieba bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Nocleg w hamaku

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie natomiast nocleg w hamaku. Wystarczy przywiązać go pomiędzy dwoma drzewami i miejsce do spania gotowe. Musi to być jednak specjalnie przystosowany do tego hamak, gdyż w innych, tych najprostszych i najtańszych, po prostu się nie wyśpimy. Na rynku istnieje kilka firm, które produkują takie właśnie hamaki do nocowania, możemy więc wybrać coś z ich oferty. Będzie o większa inwestycja, jednak szybko nam się zwróci, a noce spędzone w hamaku zapewnią nam niesamowite doznania i wyjątkową bliskość przyrody.