Sulejówek, czy Warszawa – gdzie mieszkać?

Sulejówek, czy Warszawa – gdzie mieszkać?

Sulejówek to jedno z wielu mniejszych miast położonych w okolicach Warszawy. Bliskość stolicy sprawia, że wielu znajduje pracę właśnie tam i codziennie musi do niej dojeżdżać. Również wielu nastolatków decyduje się na wybór szkoły w Warszawie, a także na spędzaniu w stolicy wolnego czasu. Z drugiej strony, w samym Sulejówku możemy odpocząć od zgiełku dużego miasta, przejść się spokojnymi uliczkami, czy zrelaksować w parku Glinianki. Powstaje więc pytanie, czy lepiej wybrać mieszkanie w Sulejówku, czy też zdecydować się na mieszkanie w Warszawie. Zastanówmy się nad plusami i minusami obu wariantów.

Mieszkanie w Sulejówku – wady i zalety

Na początek, musimy przyznać, że to w jakim miejscu wolimy mieszkać, w dużej mierze zależy od naszego charakteru. Jeżeli jesteśmy duszami towarzystwa i lubimy spędzać czas na wypadach do miasta, czy wspólnych wieczornych wyjściach ze znajomymi, to małe miasto, takie jak Sulejówek, może nie posiadać zbyt wiele atrakcji. Jeżeli zaś cenimy sobie spokój i ciszę, to tego typu miasto jest czymś w sam raz dla nas. Inną kwestią są dojazdy do pracy, która w wielu przypadkach jest w Warszawie. Jeżeli mieszkamy w Sulejówku, musimy poświęcić pewien czas na dojazd. Z drugiej strony, mieszkając w Warszawie, możemy utknąć w korkach, a więc dojazdy z Sulejówka wcale nie muszą okazać się tak uciążliwe, jak być może o nich myślimy. Sulejówek jest też spokojniejszym, a dzięki temu bezpieczniejszym miastem dla małych dzieci. Ruch uliczny nie jest tutaj tak duży, a park oferuje możliwość bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

Mieszkanie w Warszawie – wady i zalety

Jeśli chodzi o Warszawę, tym co przyciąga wiele, szczególnie młodych osób, mogą być większe możliwości. Bez problemu znajdziemy tutaj pracę w różnych dziedzinach i w różnym wymiarze godzin. Poza tym, często kwestia studiów jest czynnikiem decydującym o przeprowadzce w pobliże wybranej uczelni. Minusem z kolei są bardzo wysokie ceny mieszkań. Często przekraczają one możliwości młodej osoby. Jeżeli porównamy je z tymi, które oferuje się za mieszkania w Sulejówku, różnica będzie bardzo duża. Jeżeli jednak będziemy mieszkać w pobliżu uczelni lub pracy, może się okazać, że różnica w wynajmie mieszkania zwróci się dzięki brakowi kosztów dojazdu. Ponadto, w większych miastach, takich jak Warszawa, jest wiele różnorodnych atrakcji, a życie toczy się tam praktycznie 24 godziny na dobę. Wybór odpowiedniego dla nas miasta nie jest więc jednoznaczny i będzie zależał od każdego z nas osobiście.

Jeden komentarz o “Sulejówek, czy Warszawa – gdzie mieszkać?

  1. Zależy kto co lubi. W Sulejówku można mieszkać w domku jednorodzinnym, w Warszawie jest to karkołomne do zrealizowania.

Comments are closed.