VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wiersza Klasycznego w Sulejówku

VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wiersza Klasycznego w Sulejówku

Wszyscy miłośnicy i pasjonaci poezji, którzy lubują się w tworzeniu autorskich prac mogą sprawdzić się w VI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wiersza Klasycznego, którego organizatorem na terenie Sulejówka jest lokalny Miejski Dom Kultury. Niebawem mija termin składania prac, dlatego placówka zachęca do działania.

Wśród nas zapewne znajduje się wielu miłośników poezji. Jedni wolą oddawać się lekturze i zagłębiać w najciekawsze tytuły w różnych stylach, a jeszcze inni próbują swoich sił i sami zabierają się za tworzenie wierszy. Ci drudzy mogą oddać swoje prace do konkursu, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Informacje na temat konkursu poetyckiego

Celem konkursu, którego organizatorem są Urząd Miasta i Miejski Dom Kultury w Sulejówku jest propagowanie poezji wyrażanej w formie wiersza klasycznego, który rozumiany jest jako utwór poetycki wzbogacony i rym i rytm.

Tegoroczna edycja konkursu kierowana jest do osób znajdujących się w dwóch grupach wiekowych. Udział mogą wziąć zarówno osoby do 18. roku życia, jak i pełnoletnie. W młodzieżowej części konkursu rywalizacja o zwycięstwo będzie się odbywać w tych samych kategoriach co w przypadku osób dorosłych.

Zasady udziału i nagrody

Konkurs poetycki rozgrywany jest w trzech kategoriach: wiersz miłosny, wiersz satyryczny i wiersz o tematyce dowolnej. Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje prace konkursowe do 20 października 2021 roku. Należy je składać pod adresem System TW, ul. Rataja 7, 05-070 Sulejówek z dopiskiem „Konkurs poetycki”. Warunkiem udziału jest dokonanie wpłaty w wysokości 25 zł (młodzież do 18. roku życia jest zwolniona z opłaty).

Do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród dojdzie w sali Miejskiego Domu Kultury w Sulejówki przy ul. Bogusławskiego 14A w dniu 27 listopada 2021 roku o godzinie 17:00.

W przypadku kategorii młodzieżowej nagrodami są książki i dyplomy, natomiast dla osób pełnoletnich do wygrania są dyplomy, nagrody pieniężne i wyróżnienia. Regulamin konkursu jest dostępny pod tym linkiem: http://www.mdksulejowek.pl/index.php?option=com_attachments&task=download&id=138.