Tworzymy Ceramikę, czyli kreatywne zajęcia dla mieszkańców Sulejówka

Tworzymy Ceramikę, czyli kreatywne zajęcia dla mieszkańców Sulejówka

W sobotę 23 października mieszkańcy Sulejówka będą mogli wziąć udział w ciekawym i twórczym wydarzeniu. W sulejowskim Miejskim Domu Kultury zorganizowane zostaną zajęcia z twórczego tworzenia w ceramice, które będą doskonałą okazją do wykazania się swoimi umiejętnościami w tym zakresie.

Ceramika i prace wykonywane przy użyciu tego surowca towarzyszą nam od setek lat. Wystarczy powiedzieć, że niegdyś był on głównym elementem przy powstawaniu porcelany i innych elementów wyposażenia domowego. Już niedługo mieszkańcy Sulejówka będą mieli okazję do tego, aby poczuć się jak przed laty, gdy ceramika była na porządku dziennym.

Glina i ceramika, czyli historyczny powrót do przeszłości

Wystarczy znać nieco historii, aby wiedzieć, że glina stanowiła dla ludzkości jeden z tych surowców plastycznych, które były najwcześniej wykorzystywane do celów gospodarczych. Przez wieki stanowiła główny budulec dla różnego rodzaju przedmiotów użytkowych i ozdób.

Nie od dziś wiadomo, że praca z gliną daje szerokie pole do popisu. Przy jej użyciu można lepić, rzeźbić, toczyć i modelować. Choć z pozoru nie jest ona niczym niezwykłym, można na jej bazie stworzyć naczynia, figurki czy płaskorzeźby. Ci, którzy kiedykolwiek mieli możliwość takiego działania z pewnością stwierdza, że jest to niezwykle twórcze i przyjemne zajęcie.

Doświadczona prowadząca warsztaty

Organizowane w Sulejówku warsztaty poprowadzi instruktor Kamila Trochimiak, która z wykształcenia i zamiłowania jest artystą plastykiem i pedagogiem. Edukację w tym kierunku zaczynała w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, po czym kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dodatkowo kształciła się w kierunku pedagogicznym, a obecnie jest już doświadczonym nauczycielem.

Prowadząca zajęcia brała udział w wieku wystawach i plenerach artystycznych, a sama również zajmuje się działaniami z tego zakresu. Poprzez zamiłowanie do swojej pasji stara się przerzucić ją na dzieci i młodzież.

Kamila Trochimiak poprowadzi warsztaty, które odbędą się w sobotę 23 października od godziny 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku przy ulicy Bogusławskiego 14A. Zapisy prowadzone są na miejscu do 22 października, za opłata za zajęcia wynosi 10 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.