Sulejowski Dyskusyjny Klub Filmowy. Tym razem spotkanie z Alkiem Pietrzakiem

Sulejowski Dyskusyjny Klub Filmowy. Tym razem spotkanie z Alkiem Pietrzakiem

Miejski Dom Kultury w Sulejówku, wspólnie z Teatrem Kurtyna i władzami miasta zapraszają na kolejną edycję Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu „Juliusz” Alkiem Pietrzakiem. Spotkanie zaplanowano na środę 13 października o godzinie 19:00 w Teatrze Kurtyna.

„Juliusz” jest fabularnym debiutem 28-letniego reżysera. Do swojej produkcji udało mu się zaprosić prawdziwą plejadę gwiazd, które zgodziły się zagrać choćby epizodyczne role. Największą gwiazdą produkcji okazał się Jan Peszek, który poza rolą tytułową wcielił się w ojca Juliusza.

„Juliusz”, czyli niezwykły film

Produkcję „Juliusz” bez wątpienia można zaliczyć do gatunku komedii slapstickowej. Widzowie z jednej strony będą mogli się znakomicie bawić, a z drugiej strony czekają ich momenty wzruszenia. Niewątpliwie jest to zasługa znakomicie napisanego scenariusza.

Tytułowy bohater, Juliusz to nauczyciel plastyki, który mieszka ze swoim tatą, określanym jako nietuzinkowy. Główny bohater jest osobą dość nieporadną i pechową, choć co do zasady prowadzi normalne życie – ma dziewczynę i grono przyjaciół. Nic jednak nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać.

Krótkie przedstawienie Alka Pietrzaka

Alek Pietrzak jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Debiut w swojej roli zanotował w etiudzie szkolnej „Mocna kawa wcale nie jest taka zła”, która podłożyła podwaliny pod jego późniejsze dzieła. 28-latek stworzył ponadto takie dzieła, jak krótkometrażowe „Ja i mój tata” czy „Belfer 2”, w których pełnił rolę drugiego reżysera na planie.

Spotkanie z Alkiem Pietrzakiem poprowadzi Ajka Tarasow, która przez wiele lat współpracowała i współorganizowała takie wydarzenia jak Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot – Zakopane – Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Ponadto jest filmowcem, reżyserem, scenografką, kostiumografką i specjalistką ds. edukacji filmowej. Jest również prezeską Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.