Tragiczny pożar w Warszawie na Targówku. Nowożeńcy stracili życie

Tragiczny pożar w Warszawie na Targówku. Nowożeńcy stracili życie

W nocy z 8 na 9 października, na terenie stolicy Polski, doszło do niezwykle poruszającego zdarzenia. W jednym z mieszkań warszawskiego osiedla wybuchł groźny pożar, który niestety przyniósł ze sobą tragiczne skutki. Mieszkanie, w którym doszło do tego nieszczęśliwego zdarzenia, było domem dla dwóch osób – 44-letniego mężczyzny i jego żony, którzy niedawno świętowali swój ślub. Niestety, pomimo desperackich prób, nie byli w stanie uciec przed szybko rozprzestrzeniającym się ogniem.

Konkretnie, sytuacja miała miejsce około pierwszej w nocy przy ulicy Kolonijnej, w jednym z bloków mieszkalnych. Śmiertelny ogień strawił mieszkanie na drugim piętrze budynku. Ze względu na specyfikę budynku i przebieg zdarzeń, straż pożarna nie była w stanie skutecznie wykorzystać drabiny i dostać się do palącego się mieszkania przez okno. Ostatecznie, konieczne okazało się siłowe otwarcie drzwi wejściowych.

Starszy aspirant Bogdan Smoter z warszawskiej straży pożarnej, opisując zdarzenie, mówił o dwóch osobach, które zostały znalezione wewnątrz mieszkania. Niestety, lekarz stwierdził na miejscu zgon mężczyzny. W przypadku drugiej ofiary, ze względu na stan ciała, niemożliwe było określenie jej płci – ciało było po prostu zbyt mocno zwęglone.