Odnaleźli zagubionego seniora

Odnaleźli zagubionego seniora
W ostatnich dniach sierpnia pracownicy sulejowskiego domu opieki społecznej zgłosili zaginięcie 79-letniego mężczyzny. Do akcji poszukiwawczej włączyli się lokalni policjanci i strażacy. Podopieczny ośrodka cierpiał na chorobę alzheimera i przyjmował leki, a do zaginięcia doszło w godzinach przedpołudniowych.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez pracowników domu opieki społecznej, mężczyzna oddalił się w bliżej nieznanym kierunku. Po zgłoszeniu tej sprawy z pomocą przybyli funkcjonariusze policji i strażacy, których celem było zlokalizowanie miejsca pobytu 79-letniego podopiecznego ośrodka.

Szeroko zakrojone poszukiwania

Ratownicy prowadzili działania poszukiwawcze nawet pomimo zapadającego zmroku. Ich pierwszym celem były tereny torowiska i obszary przyległe do sulejowskiego domu opieki społecznej. Ponadto kilkukrotnie uzyskiwali informacje z innych szpitali, a także odwiedzali miejskie dworce.
Policjanci i strażacy byli w nieustannym kontakcie z rodziną zaginionego i analizowani wszelkie zgłoszenia, jakie pojawiały się pod wpisem o zaginięciu 79-latka w mediach społecznościowych. Do poszukiwania mężczyzny wykorzystano radiowozy, psy z CGP, będący częścią ratowniczego zespołu OSP Dęby Wielkie dron, a także quady.

Mężczyzna na szczęście się odnalazł

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze. Dzięki współpracy wszystkich służb udało się ustalić miejsce pobytu 79-latka. Mężczyzna był cały i zdrowy, a znajdował się pod opieką służb medycznych jednego z warszawskich szpitali. Po wszystkim podopieczny bezpiecznie wrócił do sulejowskiego domu pomocy społecznej.