Spacerem przez Sulejówek i okolice

Spacerem przez Sulejówek i okolice

Sulejówek i okolice należą do jednych z bardzo ładnych tras widokowych. Znajdziemy tutaj wiele miejsc na spacer, a także oficjalnie oznaczonych tras spacerowych. Poza tym, możemy wybrać po prostu wydeptane ścieżki, które z osiedli znajdujących się na obrzeżach miasta prowadzą wprost do lasu, gdzie znajdziemy ciszę i spokój. Możemy również zorganizować sobie spacer tematyczny, na przykład śladami wielkich mieszkańców miasta. Propozycji jest wiele i nie ulega wątpliwości, że każda z nich zapewni nam ciekawy spacer na świeżym powietrzu. Jest to więc idealne rozwiązanie na pozostałą część lata.

Szlak zielony

Na spacer możemy wybrać się w naprawdę wiele miejsc. Jedną z propozycji jest rozpoczęcie marszu w samym Sulejówku, a zakończenie go w Warszawie, a konkretniej w pobliżu ZTM przy Marysinie Wawerskim. Trasa jest dość ciekawa i urozmaicona. Przemierzamy w jej trakcie między innymi rezerwat im. Sobieskiego, a także kamień Piłsudskiego. Rezerwat prezentuje się bardzo ładnie o każdej porze roku, jednak na specjalną uwagę zasługuje wiosną oraz latem, kiedy to zieleń otacza nas praktycznie z każdej strony. Trasa ta stanowi zielony szlak pieszy, który jest dobrze oznaczony, na pewno więc się na niej nie zgubimy. Kiedy już pokonamy cały odcinek liczący nieco ponad 11 kilometrów możemy wrócić do Sulejówka koleją podmiejską lub pokonać ten odcinek jeszcze raz pieszo.

Szlak żółty

Kolejną propozycją jest szlak żółty. Cały biegnie dookoła Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i wynosi ponad 170 kilometrów. Na pewno nie jest to szlak, który można pokonać w jeden dzień, jednak dla wytrwałych można to zrobić w kilka dni. Jeżeli jednak nie dysponujemy taką ilością czasu lub kondycją albo po prostu nie podoba nam się ten pomysł, możemy pokonać tylko ten odcinek szlaku, który prowadzi z Sulejówka do Warszawy. Tutaj również przejdziemy przez rezerwat im. Sobieskiego, jednak z jego innej strony, co zapewni nam inne widoki. Możemy również wybrać trasę prowadzącą z drugą stronę, a więc w stronę Halinowa. Niezależnie od wyboru, takie spacery w okolicach Sulejówka z pewnością będą dobrym pomysłem na ciepłe letnie dni.