Podróże w okolicach Sulejówka

Podróże w okolicach Sulejówka

Podróże – któż z nas ich nie lubi? Chyba każdemu od czasu do czasu zdarzy się marzyć o tych bardziej lub mniej odległych wyjazdach. Szczególnie, kiedy spędzamy w pracy całe dnie, potrzebujemy nieraz chwili wytchnienia i czegoś innego niż tylko spędzania wieczorów przed telewizorem czy komputerem. Dlatego warto raz na jakiś czas zaplanować wyjazd w okolice Sulejówka. Nie musi to być długa podróż, zazwyczaj wystarczy nam jeden dzień, weekend lub kilka dni. Nie potrzebujemy nawet urlopu, aby całkowicie odpocząć i się zresetować. Przyjrzyjmy się niektórym z ciekawych miejsc w pobliżu Sulejówka, które możemy odwiedzić w jeden dzień lub w weekend.

Jednodniowe podróże po okolicy

Pierwszym co przychodzi do głowy jeśli mowa o podróży jest oczywiście stolica. Warszawa, ze względu na swoje bliskie położenie przyciąga w weekend wiele osób spragnionych wielkomiejskiego życia i większej ilości atrakcji. Możemy tu skorzystać z naprawdę wielu form rozrywki. Trzeba jednak przyznać, że nie każdy czuje się dobrze w dużym mieście i szuka raczej spokojniejszej możliwości wypoczynku. W takim wypadku warto wybrać się do pobliskich parków lub rezerwatów. Ciekawą opcją jest między innymi położony niedaleko Mazowiecki Park Krajobrazowy. Na jego terenie znajdziemy Rezerwat Przyrody Czarci Dół, a w nim wiele ścieżek rekreacyjnych nadających się na totalny wypoczynek i zaczerpnięcie świeżego powietrza niezależnie od pory roku.

Podróże weekendowe

Jeżeli mamy nieco więcej czasu, a mianowicie cały weekend, warto wybrać się gdzieś na dwa dni. Mamy wtedy do dyspozycji więcej miejsc i możliwości, szczególnie jeśli naszą podróż zaczniemy już w piątek wieczorem. Wiosną i latem dobrym kierunkiem będą z pewnością Mazury, gdzie możemy zaczerpnąć kąpieli słonecznych na jednej z wielu plaż. Opcja na bardziej aktywne spędzenie czasu jest wypożyczenie łódki i żeglowanie na jednym z jezior. Możemy przenocować na łodzi w jednym z portów lub zacumować na dziko przy jedne z wielu zatok udostępnionych właśnie w tym celu. Jeśli jednak pływanie to nie nasza bajka, możemy wybrać zupełnie inny kierunek i udać się do jednego z parków rozrywki lub aquaparków i spędzić tam dzień lub dwa.