Zmiany w transporcie publicznym

Zmiany w transporcie publicznym

Co jakiś czas dochodzi do wprowadzania różnego rodzaju zmian nie tylko w rozkładach jazdy, ale również w innych aspektach funkcjonowania transportu publicznego. Dotyczy to praktycznie każdego miasta, w tym również Sulejówka. Zmiany takie mają bezpośredni związek z pasażerami podróżującymi i przemieszczającymi się komunikacja miejską, dlatego warto być z nimi na bieżąco. Przyjrzyjmy się jednej z takich zmian, z którą musimy liczyć się już niemal od dwóch tygodni, gdyż weszła w życie 3 lutego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiana o której mówimy dotyczy możliwości korzystania z przednich drzwi w autobusach miejskich. W ostatnich dniach Zarządu Transportu Miejskiego poinformował, że drzwi te będą niedostępne dla wsiadających i wysiadających pasażerów. Kierowcy nie będą ich otwierać, a więc nie będzie możliwości skorzystania z nich. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnych stresów. Ponadto, strefa kierowcy będzie oddzielona specjalną taśmą jaką miejsce wyłączone z użytkowania. Podjęte kroki mają zapewnić większe bezpieczeństwo zarówno samemu kierowcy, jak i pasażerom danego pojazdu. Nie powinno być to zbytnim utrudnieniem, gdyż pasażerowie nadal mogą korzystać ze wszystkich miejsc siedzących raz stojących w autobusach miejskich.

Wyjątki od zmian

Istnieje jeden wyjątek, który nie podlega wymienionym wyżej zmianom. Jest to linia uzupełniająca L. Nie zostaną w niej wprowadzone żadne zmiany i będzie można wsiadać, jak i wysiadać wszystkimi drzwiami, również tymi przednimi. Jednocześnie Zarządu Transportu Miejskiego zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby w miarę możliwości unikać przebywania w bezpośredniej bliskości kierowcy, mimo że strefa ta nie jest wyłączona z użytku, tak jak w przypadku pozostałych autobusów. Nie wiadomo do kiedy zmiany te będą obowiązywać, jednak z pewnością warto o nich wiedzieć.

Jeden komentarz o “Zmiany w transporcie publicznym

  1. Podobne rozwiązanie polegające na nieotwieraniu przednich drzwi widziałam już w innych miastach i się to sprawdza. Kierowca czuje się bezpieczniej.

Comments are closed.