Zmiany w rozkładzie jazdy PKP: Więcej pociągów, nowe perony i powrót do Milanówka

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP: Więcej pociągów, nowe perony i powrót do Milanówka

PKP wprowadza nowy rozkład jazdy z dniem 10 grudnia, który przynosi szereg istotnych zmian na warszawskich peronach i w okolicznych miejscowościach. Pociągi będą częściej kursować przez linię średnicową, a Koleje Mazowieckie oferować będą więcej przyspieszonych połączeń między kluczowymi miastami regionu. Prywatny przewoźnik rozpoczął również ponowne postępowania przetargowe dla nowego taboru.

Wprowadzone są także zmiany w Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), podczas gdy Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) planuje powrócić do obsługi trasy do Milanówka po półtora roku przerwy. Tymczasem, peron piąty na Dworcu Gdańskim jest otwarty dla pasażerów – zapewnia on dodatkowy dostęp od strony Żoliborza.

Linia kolejowa w Otwocku została ponownie otwarta dla ruchu po tygodniowym zamknięciu, a pociągi wróciły do obsługi stacji Olszynka Grochowska po sześciomiesięcznej przerwie. Chociaż prace wykończeniowe na niektórych peronach, takich jak Gocławek i Wawer, są nadal w toku i potrwają do połowy 2024 roku, tymczasowe przejścia przez tory już teraz umożliwiają dostęp do tych miejsc.

Za Dworcem Wschodnim uruchomiono nowy przystanek – Warszawa Grochów, zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i Przeworskiej. Stamtąd podróż do dworca Śródmieście zajmuje zaledwie 12 minut.