Zatrzymanie podejrzanego o cyberprzestępstwa przez lubelską policję

Zatrzymanie podejrzanego o cyberprzestępstwa przez lubelską policję

Agenci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Lublinie przeprowadzili operację, która zakończyła się aresztowaniem mężczyzny. Jest on podejrzany o popełnienie szeregu oszustw, podrobienie dokumentów i wykorzystanie fałszywej tożsamości. W miejscach zamieszkanych przez aresztowanego, śledczy natknęli się na wiele dowodów jego przestępczej działalności, w tym dziesiątki kart SIM, podrobione dowody osobiste oraz pieczątki opatrzone nazwami stanowisk takich jak „główny księgowy” czy „prezes zarządu”.

Funkcjonariusze z Lublina działający pod egidą Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, zatrzymali mężczyznę na podstawie własnych ustaleń. Podejrzewany wykorzystywał fałszywe tożsamości osób poszkodowanych, posługując się sfałszowanymi dokumentami identyfikacyjnymi i zaświadczeniami o zatrudnieniu oraz dochodach. Wykorzystując te metody, otwierał konta bankowe online, po czym składał wnioski o pożyczki gotówkowe w różnych bankach i instytucjach finansowych. Działania te przyniosły straty osobom pokrzywdzonym, które do tej pory oszacowano na ponad 250 tys. zł.

Podczas przeprowadzonych działań, na polecenie prokuratora z Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe w Lublinie, policjanci z CBZC w Lublinie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie opisanych wyżej przestępstw.