XVI Bieg Marszałka już za nami. Zobacz relację z imprezy!

XVI Bieg Marszałka już za nami. Zobacz relację z imprezy!

Już po raz szesnasty biegacze z całego regionu mieli okazję sprawdzić się na dystansie dziesięciu kilometrów, podczas jednej z najważniejszych imprez biegowych w Sulejówku. Bieg Marszałka to dla wielu już po prostu tradycja!

Zawodnicy tłumnie zebrani na starcie biegu, mieli do pokonania dziesięć kilometrów. Termin biegu, połowa czerwca, również nie jest przypadkowy. Przypomina on o dacie osiedlenia się Józefa Piłsudskiego właśnie w Sulejówku. Inicjatywą, która przyświeca całemu biegowi, jest możliwie jak najwierniejsze przybliżenie przedwojennych marszów na linii Sulejówek – Belweder.

Organizatorzy podkreślają, że swoim działaniem chcą nawiązać również do idei Piłsudskiego, przypominającej o konieczności wychowania całych pokoleń w duchu rozwijania się na każdym polu. Chodzi tu zarówno o aktywność fizyczną jak i kulturę.

Bieg odbywał się w kilku kategoriach. Był więc XII Memoriał im. Haliny Zielińskiej, Bieg Malucha, Bieg Starszaka, Rywalizacja Służb Mundurowych oraz Mistrzostwa grupy Polsat.