Wykład „Senior i prawo”, czyli ważne zagadnienia prawne dla starszych osób

Wykład „Senior i prawo”, czyli ważne zagadnienia prawne dla starszych osób
Uniwersytet Trzeciego Wielu w Sulejówku po raz kolejny organizuje przydatne wydarzenie dla seniorów. Tym razem podczas wykładu „Senior i prawo” zostaną przedstawione najważniejsze i najbardziej podstawowe wiadomości prawne.
Nie po raz pierwszy sulejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku wychodzi z inicjatywą w stronę seniorów. Już 26 października 2021 roku o godzinie 15:00 przy ul. Bogusławskiego 14A zostanie zorganizowane wydarzenie, które przyda się w wielu życiowych sytuacjach.

Zakres tematyczny wykładu

Wydarzenie przyjmie formę wykładu, podczas którego omówione zostaną najważniejsze informacje z prawnego punktu widzenia. Przedstawiona zostanie między innymi rola punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, a także najbardziej podstawowe informacje o statusie emeryta, rencisty i uprawnień do poszczególnych świadczeń, jakie im przysługują.
Dodatkowo zostaną poruszone kwestie związane z pomocą społeczną, jej rolą i podstawach prawnych, zasadach dziedziczenia, praw konsumenta, a także uwarunkowań prawnych w kontekście starszej osoby i jej praw odnośnie do służby zdrowia.

Doświadczony prelegent wykładu

Wykład zostanie poprowadzony przez adwokata Szczepana Rawskiego. Jest to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który prowadzi praktykę adwokacką w uzdrowisku Konstancin-Jeziorna. W pewnym sensie umiejscowienie kancelarii właśnie w tym miejscu pozwoliło adwokatowi skupić się w swojej pracy na seniorach.
Warto pamiętać, że na wykład obowiązują zapisy. Rejestracji na wydarzenie można dokonać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc jest ograniczona.