Wyjazd do Gdańska

Wyjazd do Gdańska

Gdańsk jest ciekawym miastem, które ma nam do zaoferowania wiele atrakcji. Chociaż kojarzy nam się ono, jak i całe Trójmiasto, głównie z okresem letnim, to możemy się tam wybrać również poza sezonem. Dobrym momentem są wiosenne miesiące, kiedy temperatura jest na tyle wysoka, że spacer nad brzegiem morza będzie bardzo przyjemny. Poza sezonem unikniemy tłumów jakie można tu spotkać latem. To prawda, niektóre restauracje oraz inne obiekty mogą być nieczynne, jednak z pewnością nie zabraknie nam atrakcji. Dla niektórych z nas atrakcją samą w sobie będzie możliwość spędzenia czasu w tym mieście bez tłumów turystów. Przyjrzyjmy się jednak również innym możliwościom jakie oferuje nam miasto.

Atrakcje w Gdańsku

Jedną z flagowych atrakcji miasta jest ratusz, który znajduje się na głównym placu. Możemy podziwiać jego wygląd oraz architekturę, a przy okazji przejść się centralnymi ulicami miasta. Poza tym, na uwagę zasługuje Fontanna Neptuna, która przyciąga wielu turystów swoim wyglądem, a także popularnością jaką się cieszy. Jeśli chodzi o spacer po mieście warto przejść się takimi odcinkami jak Droga Królewska, w której skład wchodzą ulica Długa oraz Długi Targ, a także ulicą Mariacką i Długim Pobrzeżem. Spacer tymi ulicami da nam wgląd w charakter miasta i pozwoli na jego nieco bliższe poznanie. Następnie możemy poświęcić czas na zwiedzenie niektórych z wielu zabytków oraz innych ciekawych obiektów, które znajdziemy w mieście.

Spacer nad morzem

Z pewnością nie odmówimy sobie również przyjemności jaką jest spacer nad morzem. Tutaj mamy dwie możliwości. Możemy wybrać przejście promenadą, która da nam bardzo ładny i niczym nie przesłonięty widok na morze. Z drugiej strony możemy wybrać spacer nad samym brzegiem morza ciesząc się piaskiem pod stopami. W cieplejsze wiosenne dni możemy nawet zdecydować się na spacer na boso pozwalając, aby woda morska obmywała nasze stopy. Oczywiście o tej porze roku woda będzie jeszcze dość zimna, nie jest to więc propozycja dla wszystkich. Innym zajęciem jakiemu możemy się odda nad morzem jest podziwianie mew, które wzlatują oraz lądują na molo oraz na plaży. Wiosna nad morzem zapewni nam więc na pewno sporo atrakcji, a przy okazji pozwoli się nimi cieszyć w spokoju i bez zgiełku tworzonego przez turystów w sezonie.