Wiosna w Warszawie

Wiosna w Warszawie

Wiosna jest tą porą roku, kiedy coraz chętniej wychodzimy na spacery. Cieszymy się otaczającą nas przyrodą, większą ilością zieleni oraz pięknymi kolorami kwiatów. Czasami jednak możemy się zastanawiać jakie miejsce najlepiej wybrać na spacer. W samym Sulejówku chyba najlepszą opcją jest park Glinianki, który robi się coraz ładniejszy nie tylko ze względu na zmianę pory roku, ale także na przebudowę. Jeśli jednak znudziły nam się już spacery w tym jednym miejscu, wiele ciekawych opcji możemy znaleźć w Warszawie.

Spacery po Warszawie

Z reguły Warszawa kojarzy nam się z dużym miastem, w którym dużo się dzieje. Możemy też myśleć o długich korkach oraz o zatłoczonych ulicach. Jednak w stolicy znajdziemy także wiele parków, które pozwalają odpocząć od całego dnia czy tygodnia spędzonego za biurkiem, czy też na innym rodzaju pracy. Możemy wybrać się tam na weekendowy spacer, ale również na krótką przechadzkę po południu, po zakończonej pracy. Z pewnością będzie to bardzo dobry sposób na relaks na łonie natury i w otoczeniu pięknej przyrody.

Najlepsze warszawskie parki

Z pewnością każdy mieszkaniec Warszawy i okolic, a więc także Sulejówka, słyszał o wielu pięknych parkach w stolicy. Jednym z nich są Łazienki, które położone są na bardzo rozległej powierzchni. Możemy tutaj cieszyć oczy zielenią, a dosyć często spotkamy tam również wiewiórki, które chętnie będą nam jadły z ręki. Tego rodzaju obcowanie z przyrodą może sprawić przyjemność zarówno dorosłym jak i dzieciom. Innym ciekawym i godnym uwagi miejscem jest park Wilanowski, w którym znajdziemy również ciekawe instalacje oraz budynki. Mamy jeszcze inną opcję – możemy wybrać się do jednego z nie tak rozległych, ale równie uroczych parków i skwerków, które znajdują się niemal na każdym osiedlu. Ta propozycja będzie idealna dla osób, które chcą w ten sposób wykorzystać czas po pracy lub w przerwie obiadowej.