Wakacje w Gdańsku

Wakacje w Gdańsku

Trójmiasto jest jedną z ciekawych propozycji na wakacje. Znajdziemy tutaj wszystko czego potrzebujemy do pełnego relaksu i miłego spędzenia czasu. Piaszczysta plaża miejsca, na której możemy się opalać o wygrzewać na słońcu, pobliskie restauracje i knajpy oferujące dania z ryb i nie tylko – to wszystko dla wielu osób jest dobrym sposobem na spędzenia udanych wakacji. Poza tym, w Trójmieście znajdziemy wiele ciekawych obiektów, a ze względu na dobrą komunikację między miastami można łatwo poruszać się pomiędzy nimi i zwiedzać to, na co mamy ochotę. Co ciekawego możemy robić w trakcie wakacji w Gdańsku?

Morze i jego uroki

Najbardziej oczywistym wyborem podczas wakacji w Gdańsku będzie spędzenie czasu na plaży. To właśnie nad morzem możemy cieszyć się przyjemnym odgłosem szumu fal, a przy tym opalać się lub odpoczywać w cieniu w zależności od upodobań. Na plażę warto zabrać z sobą ulubioną książkę, gdyż w takich okolicznościach na pewno będzie nam się ją przyjemnie czytało. Poza tym, niedaleko plaży, a nawet na samej plaży znajdziemy wiele restauracji i barów oferujących szeroki wybór posiłków, a także napojów, zarówno tych bezalkoholowych, jak i tych z różną zawartością alkoholu. Bez wątpienia spędzenie czasu na plaży będzie więc przyjemne i spokojnie możemy poleżeć tam cały dzień bez konieczności wracania do miasta na posiłki. Inną możliwością jest również zabranie własnego prowiantu – ulubionych przekąsek i napojów. Jednak plaża to nie wszystko co ma nam do zaoferowania Gdańsk. Możemy skorzystać również z wielu innych atrakcji umieszczonych niedaleko promenady lub nieco dalej od morza.

Inne atrakcje Gdańska

Kiedy już spędzimy czas na plaży i zachwycimy urokami morza, warto skorzystać z innych rozrywek, które oferuje nam Gdańsk, jak i całe Trójmiasto. Będzie do nich należeć między innymi kino 9D lub 10D, a także escape roomy, które bez problemu znajdziemy na terenie miasta. Jest to dobra okazja, aby nieco ochłonąć po wypoczynku na słonecznej plaży nie rezygnując jednak z rozrywki. Poza tym, warto przespacerować się nadmorską promenadą i odwiedzić najbardziej znane miejsca w mieście. A kiedy Gdańsk już nam się znudzi, możemy wybrać się na molo w Sopocie, po którym warto się przejść będąc w okolicach Trójmiasta.