Tunelową rewolucję w Sulejówku zapowiada otwarcie przejazdu podziemnego

Tunelową rewolucję w Sulejówku zapowiada otwarcie przejazdu podziemnego

W Sulejówku, miejscowości położonej na obrzeżach Warszawy, realizowany jest projekt mający na celu poprawę infrastruktury drogowej. Prace koncentrują się wokół jednego z najbardziej ruchliwych przejazdów kolejowych w kraju, który znajduje się na trasie drogi wojewódzkiej nr 638. Plany zakładają jego zastąpienie tunelem drogowym, którego otwarcie przewidziane jest na 1 października tego roku.

21-tysięczne miasto Sulejówek jest dosłownie przecięte linią kolejową, która jest jedną z kluczowych tras kolejowych w Polsce. Mieszkańcy do tej pory mogli korzystać tylko z dwóch przejazdów przez tory, w tym jednym, będącym częścią mocno zatłoczonej drogi wojewódzkiej nr 638. To właśnie tam formowały się niekończące się korki.

Jednak taka sytuacja niedługo stanie się przeszłością. W sierpniu ubiegłego roku pracownicy budowlani rozpoczęli prace nad tunelem drogowym pod torami kolejowymi na terenie dawnego ruchliwego przejazdu (droga nr 638). Obecnie prace budowlane zostały zakończone, a procedury odbiorowe również dobiegły końca. 18 września planowane jest złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie tunelu do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Władze miasta planują otworzyć tunel dla ruchu już 1 października.