Tunel Sulejówek: Otwarcie opóźnione z powodu problemów z nawierzchnią

Tunel Sulejówek: Otwarcie opóźnione z powodu problemów z nawierzchnią

Planowane na 1 października uruchomienie tunelu w Sulejówku, miejscowości położonej nieopodal Warszawy, nie dojdzie do skutku. Jak się okazuje, konieczne jest przesunięcie terminu otwarcia o kilka następnych tygodni. Powodem takiej decyzji jest niespełnianie przez nawierzchnię wszystkich wymogów postawionych przed firmą odpowiedzialną za budowę. Informacje te potwierdził Remigiusz Górniak, pełniący funkcję wiceburmistrza miasta Sulejówek, podczas rozmowy z dziennikarzami Polskiego Radia RDC.

Sytuacja dotyczy budowanego tunelu w Sulejówku ulokowanego na przecięciu al. Marszałka Józefa Piłsudskiego z drogą wojewódzką numer 638. Głównym celem tej inwestycji jest umożliwienie bezkolizyjnego przemieszczania się pod blisko położoną linią kolejową. Początkowo zakładano, że oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się już najbliższą niedzielę, jednak jak informuje „Radio dla Ciebie”, plany te uległy zmianie i trzeba poczekać na realizację jeszcze kilka tygodni.

Proces budowy tunelu w Sulejówku rozpoczął się w sierpniu poprzedniego roku. W pracach brały udział różne podmioty, w tym PKP Polskie Linie Kolejowe, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Samorząd Miasta Sulejówek.