Reorganizacja ruchu drogowego na Mokotowie z powodu budowy tramwaju do Wilanowa

Reorganizacja ruchu drogowego na Mokotowie z powodu budowy tramwaju do Wilanowa

Mieszkańcy Mokotowa muszą przygotować się na kolejne duże przekształcenia w organizacji ruchu drogowego, które wynikają z realizacji projektu budowy linii tramwajowej prowadzącej do Wilanowa. Kluczowym elementem tych zmian będzie otwarcie dwóch jezdni na ulicy Spacerowej, które nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z kolei dwa dni później planowane jest zamknięcie dojazdu do ulicy Dolnej.

W dniach od 10 do 12 maja ekipy drogowe będą kontynuowały prace na trasie Gagarina między ulicami Sielecką a Belwederską. Ich głównym zadaniem będzie ułożenie końcowej warstwy asfaltu. To oznacza, że ten konkretny fragment Gagarina zostanie chwilowo zamknięty dla ruchu. Przewidywany czas prac to piątek 10 maja poczynając od godziny 22:00, do końca niedzieli 12 maja, czyli do godziny 23:30. Po zakończeniu tych działań, obie jezdnie Gagarina zostaną ponownie udostępnione dla kierowców na całej ich długości.

To samo dotyczy dwóch jezdni na ulicy Spacerowej, które mają zostać otwarte dla ruchu w noc z 12 na 13 maja. Kierowcy będą wtedy mogli swobodnie przemieszczać się tą trasą od Puławskiej do Czerniakowskiej i w drugą stronę.

Warto również wspomnieć o ostatnich pracach, które zostaną przeprowadzone na Gagarina. Trasa ta zostanie za czas prac zamknięta od Sieleckiej w kierunku Belwederskiej. Kierowcy jadący od Czerniakowskiej będą mieli możliwość skrętu tylko w prawo lub lewo w Sielecką. Z kolei z Spacerowej będzie możliwy jedynie skręt w prawo, w Belwederską. Natomiast z Belwederskiej nie będzie można skręcić w Gagarina.