Przerwa w dostawie wody

Przerwa w dostawie wody

Woda to jedna z niezbędnych nam do życia rzeczy. Służy nam do mycia, do picia, do gotowania i przyrządzania potraw, a także do wielu innych rzeczy. Niestety, ze względu na różnego rodzaju problemy lub konserwację czasami dopływ wody do gospodarstw domowych bywa przerwany. Tak stanie się również w tym tygodniu, a mianowicie 10 lutego 2022. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sulejówku poinformował, że w czwartek w godzinach od 9 do 15 nastąpi przerwa w dostawie wody do mieszkań i gospodarstw domowych przy ulicach Grzybowej i Jałowcowej. Jak sobie poradzić w sytuacji braku dostępu do wody pitnej?

Co zrobić kiedy nie ma wody

Brak wody to sytuacja, w której musimy wymyślić jakieś alternatywne rozwiązanie. Czasami jest ono zapewniane przez odpowiednie urzędy i administrację publiczną, innym razem, w dość rzadkich wypadkach, musimy sobie poradzić sami. Jeśli chodzi o przerwę w dostawie wody w najbliższy czwartek będziemy mogli skorzystać ze zbiornika zastępczego, który znajduje się przy ulicy Wodociągowej 10 oraz przy ulicy Reymonta przy pomniku. Wodę zebraną z tych źródeł możemy używać zarówno do mycia, jak i do gotowania. Trzeba jednak przyznać, że niektórzy wolą w takich momentach używać do gotowania wody butelkowanej dla zapewnienia sobie większego bezpieczeństwa.

Kiedy nie korzystać z wody

Czasami, kiedy następuje przerwa w dostawie wody do mieszkań, po jej powrocie woda ma bardziej lub mniej rdzawe zabarwienie. Jak łatwo się domyślić, taka woda nie jest zdatna do picia, dlatego lepiej będzie jej unikać. W takiej sytuacji najlepiej będzie poczekać kilkanaście minut, czy pół godziny, aż woda przyjmie naturalną przejrzystą barwę. Czasami trzeba spuścić kilka litrów wody, zanim będzie się ona nadawała do spożycia, czy do gotowania. Stosując się do wszystkich wymienionych powyżej rad unikniemy ewentualnego zatrucia lub złego samopoczucia po spożyciu wątpliwej jakości wody.

Jeden komentarz o “Przerwa w dostawie wody

  1. Spoko, że wcześniej ta informacja jest ogłoszona. Przygotuje się wcześniej na tę ewentualność napełniając kilka baniaków wody.

Comments are closed.