Protest społeczności artystycznej i lokalnej przeciwko zwolnieniu popularnego organizatora wydarzeń kulturalnych

Protest społeczności artystycznej i lokalnej przeciwko zwolnieniu popularnego organizatora wydarzeń kulturalnych

Maciej Dłużniewski, znany z inicjowania setek wydarzeń kulturalnych na małej scenie blisko Warszawy, zasłynął z przyciągania do siebie znanych twórców. Niespodziewanie stracił jednak swoje stanowisko, co wywołało oburzenie wielu obywateli i prominentnych artystów.

Część protestujących to Aleksandra Popławska, ceniona aktorka, która w wywiadzie wyraziła swoje rozczarowanie z powodu zwolnienia Macieja: „To smutne, że ludzie o takich umiejętnościach nie są nagradzani za swoją pracę, a wręcz przeciwnie – tracą swoje posady”.

Z kolei Bogdan Kalus, aktor i komik, skomentował sprawę w następujący sposób: „Maciek był odpowiedzialny za organizację koncertów i przedstawień, które cieszyły się ogromną popularnością. Został zwolniony bez klarownego powodu. Czyżby dlatego, że robił swoją pracę zbyt dobrze?”

Takie są fragmenty wypowiedzi znanych twórców, które pojawiły się w mediach społecznościowych po tym, jak Maciej Dłużniewski stracił pracę w Klubie Kultury w Józefosławiu. Kampania pod hasłem „Murem Za Maciejem” zdobyła poparcie od ponad dwudziestu osób ze świata sztuki, które nagrały swoje filmy. Ta sytuacja wywołała także gniew lokalnej społeczności, która od rządzących miastem i centrum kultury domaga się odpowiedzi.