Pomorze na wakacje

Pomorze na wakacje

Pomorze jest jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych. Osoby, które decydują się spędzić wakacje w kraju, wybierają zazwyczaj morze albo góry. To pierwsze jednak cieszy się większym zainteresowaniem, a fanów wypoczynku na plaży nie brakuje. Już sam fakt wylegiwania się na plaży przyciąga wielu wczasowiczów do nadmorskich miejscowości. Oferują one jednak o wiele więcej rozrywek, z których może skorzystać każdy turysta. Niektóre z nich kosztują mniej, inne więcej, jednak w czasie sezonu pojawiają się jak grzyby po deszczu, a zainteresowanych korzystaniem z nich nie brakuje.

Atrakcje na Pomorzu

Jeśli przynajmniej raz byliśmy na wakacjach nad morzem, z pewnością na własne oczy widzieliśmy najróżniejsze atrakcje. Z myślą o tych najmłodszych przy plaży rozstawiają najróżniejsze karuzele oraz wesołe miasteczka z niezliczoną ilością atrakcji ograniczoną jedynie powierzchnią, na której muszą się one zmieścić. Poza tym, nieraz na samej plaży rozkłada się wielkie dmuchane poduchy działające na zasadzie trampoliny. To rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, która może sprawić nam niemałą frajdę. Poza tym, na ulicach turystycznych miast i miasteczek znajdziemy kina 9D, a także wiele sklepików z pamiątkami z okolicy.

Pomorze kulinarnie

Kolejną atrakcją jest próbowanie nowych smaków. To prawda, że jadąc nad morze wielu nastawia się na rybę z frytkami i to właśnie to danie króluje w nadmorskich restauracjach i knajpach. Warto jednak spróbować również dań regionalnych, a te w wielu częściach Pomorza znajdziemy bez problemu. W ten sposób nie tylko smacznie zjemy, ale spróbujemy również nowych smaków. Warto czasami zejść nieco z turystycznego szlaku i poszukać takich miejsc, w których jedzą miejscowi. W ten sposób zasmakujemy prawdziwych regionalnych potraw, a przy tym możemy zetknąć się z kulturą danego regionu, która niejednokrotnie może nas zaskoczyć.