Policjanci pomogli dwóm obywatelom w potrzebie

Policjanci pomogli dwóm obywatelom w potrzebie

W miasteczkach Rogów-Folwark oraz Warszawa miały miejsce dwa zdarzenia. W pierwszym przypadku, mężczyzna bez obuwia i okrycia wierzchniego, powracał pieszo do swojego mieszkania w Łomży. Podczas tej długiej podróży natknął się na jedną z posesji w Rogowie-Folwark, na którą to wszedł, prosząc o kontakt z policją. Właściciel nieruchomości nie tylko spełnił tę prośbę, ale również postarał się o wyżywienie dla mężczyzny. W drugim zdarzeniu, do którego doszło w Warszawie, zgubiła się kobieta w wieku 71 lat. Pomoc przyszła od pracownika kwiaciarni.

Czwartkowy wieczór 26 stycznia był dla dyżurnego komendy w Ostrowi Mazowieckiej wyjątkowo nietypowy. Otrzymał on bowiem zgłoszenie od mieszkańca Rogowa-Folwark, który twierdził, że do jego domu przybył nieznajomy mężczyzna proszący o wezwanie funkcjonariuszy policji.

Gdy na miejscu pojawił się dzielnicowy z Ostrowi Mazowieckiej okazało się, że 61-letni zgłaszający został odwiedzony przez zmarzniętego i nieobutego mężczyznę, który okazał się 28-letnim mieszkańcem Łomży. Ten ostatni, nie mając funduszy na transport, od dwóch dni wędrował do domu pieszo – informuje asp. Marzena Laczkowska reprezentująca policję w Ostrowi Mazowieckiej. Co więcej, 28-latek nie posiadał telefonu komórkowego i nie był w stanie przypomnieć sobie żadnego numeru telefonu do swoich bliskich. Dzielnicowi, dysponujący adresem mężczyzny, skontaktowali się ze spółdzielnią mieszkaniową i dzięki temu udało im się uzyskać numer do matki 28-latka.

Przez ten czas na miejsce dotarła karetka pogotowia. Policjanci podczas rozmowy telefonicznej z rodziną 28-latka dowiedzieli się, że jej członkowie przyjadą po niego. Właściciel posesji w Rogowie-Folwark podjął decyzję o nakarmieniu zmęczonego mężczyzny, który po krótkim czasie został zabrany przez rodzinę do domu.