Podsumowanie wydarzeń Targów Książki i Mediów VIVELO 2024 na PGE Narodowym

Podsumowanie wydarzeń Targów Książki i Mediów VIVELO 2024 na PGE Narodowym

Targi Książki i Mediów VIVELO 2024, które odbyły się w dniach 16-19 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, były niezapomnianym świętem literatury, mediów oraz twórczości. Spotkania z autorami, dyskusje, wykłady oraz ceremonia wręczenia nagród Vivelo Book Awards – to tylko niektóre z atrakcji czterodniowego zlotu miłośników książek i mediów.

Imprezę początkowo rozpoczęła ceremonia wręczenia nagród Vivelo Book Awards, gdzie Anna Karwan pięknie zaśpiewała na otwarcie. Nagrody zostały przyznane w dziesięciu kategoriach. W kategorii literatury obyczajowej triumfował Tomasz Różycki, twórca powieści „Złodzieje żarówek”.

O laur dla najlepszej książki sensacyjnej i kryminalnej ubiegał się Michał Śmielak, któremu przyznano nagrodę za swoją książkę „Osadę”. Z kolei w kategorii reportażu i biografii najwyżej oceniono książkę Stasi Budzisz o tytule „Welewetka. Jak znikają Kaszuby”, która zdobyła również nagrodę za najlepszą okładkę.

W kategorii tłumaczeń triumfowała Aga Zano, której przekład książki „Rodzina Netanjahu” Joshuy Cohena przyniósł jej uznanie jury. Zwycięzcą w kategorii nowych technologii była Katarzyna Nosowska za swoją książkę „Nie mylić z miłością”.