Podróże na przełomie zimy i wiosny

Podróże na przełomie zimy i wiosny

Końcówka zimy i początek wiosny to czas kiedy wielu z nas przybywa energii. Chcemy zrobić coś więcej niż tylko spędzać czas w czterech ścianach. Pogoda jest nieco bardziej słoneczna, co mimo chłodu skłania nas do wyjścia z domu. Krótkie popołudniowe spacery to coś, na co znajdzie czas chyba każdy z nas, nawet, a może szczególnie, po całym dniu pracy w zamkniętym biurze. Jest to szczególnie dobrym pomysłem jeżeli możemy wyjść do pobliskiego parku, na przykład Glinianek. Możemy tam podziwiać zachód słońca, a później wrócić do domu na rozgrzewającą herbatę. Zgodzimy się jednak, że czasem brakuje nam już nieco dłuższych podróży. Co więc można zaplanować o tej porze roku, aby wyjazd był udany nawet mimo panującego jeszcze chłodu?

Zwiedzanie miast

Dobrą propozycją na przełom zimy i wiosny jest zwiedzanie różnych większych i mniejszych miast. Jest to ciekawa propozycja, gdyż możemy zobaczyć wiele interesujących miejsc, a kiedy zrobi nam się chłodno z powodzeniem możemy wejść do jednej z wielu kawiarni czy restauracji na coś ciepłego. Poza tym, o tej porze roku nawet w najbardziej turystycznych miejscach nie znajdziemy wiele osób. Czasami możemy mieć te miejsca dla siebie na wyłączność, co jest niemożliwe w sezonie letnim. Warto jednak pamiętać o tym, aby ubrać się odpowiednio do pogody i mieć  w zapasie coś cieplejszego na wszelki wypadek.

Wyprawa w góry

Przełom zimy i wiosny to również dobry czas na wyprawę w góry. Nie jest już tak zimno jak zimą, ale ciągle jeszcze możemy cieszyć się śniegiem leżącym na większości szlaków. Tutaj jednak trzeba być odpowiednio przygotowanym. Przez zmiany temperatury w niższych partiach gór śnieg może się już topić, a następnie zamarzać, co powoduje że w niektórych miejscach może być bardzo ślisko. Warto zaopatrzyć się więc w odpowiednie obuwie przeznaczone na takie właśnie wędrówki. Jeśli podróżujemy z dziećmi należy zadbać również o ich bezpieczeństwo oraz ubrać je dostatecznie grubo, aby nie zmarzły przez cały dzień.