Planowane zgromadzenia publiczne i przemarsz 11 stycznia w okolicach Sejmu RP – możliwe utrudnienia w ruchu

Planowane zgromadzenia publiczne i przemarsz 11 stycznia w okolicach Sejmu RP – możliwe utrudnienia w ruchu

Informacje docierające do nas sugerują, że w dniu 11 stycznia, czwartek, w rejonie budynku Sejmu RP oraz na placu Powstańców Warszawy odbędą się zgromadzenia publiczne i przemarsz. W związku z tym, funkcjonariusze policji mogą podjąć decyzję o tymczasowym zamknięciu ulic, którymi będą poruszać się uczestnicy tych wydarzeń.

Kolejne wiadomości dotyczą planowanego zgromadzenia przy skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Matejki. Organizatorzy zapowiadają, że będzie ono trwało praktycznie przez cały dzień – zaczęcie jest zaplanowane na godzinę 6:00, a czas zakończenia na godzinę 22:00.

Inne zgromadzenie ma mieć miejsce na odcinkach ulic Wiejskiej, Górnośląskiej (do poziomu budynku Sejmu RP) oraz Pięknej – aż do Alej Ujazdowskich. Będzie to trwało od 8:00 do 22:00. Jeżeli policja postanowi przerwać ruch drogowy na tych ulicach, autobusy linii 107 i 159 zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Na ulicy Matejki, od godziny 15:00 do 22:00, planowane jest kolejne zgromadzenie.

Ostatnie z wydarzeń ma mieć miejsce na placu u zbiegu ulic Matejki i Wiejskiej, przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Organizatorzy zapowiadają, że odbędzie się ono w godzinach 15:30-17:00.