Pełnoletni z Sulejówka bezpłatnie mogą się zaszczepić przeciw grypie

Pełnoletni z Sulejówka bezpłatnie mogą się zaszczepić przeciw grypie
W Sulejówku rozpoczęła się akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie, w której udział mogą wziąć wszyscy pełnoletni mieszkańcy. Osoby w wieku co najmniej 18 lat mają taką możliwość od 23 listopada, a szybka i bezproblemowa rejestracja pozwoli im na przyjęcie preparatu w relatywnie szybkim czasie.
Zgłoszenia do akcji można dokonać w dowolnym punkcie szczepień zlokalizowanym na terenie Sulejówka. Co najważniejsze osoby, które będą chciały skorzystać z możliwości bezpłatnego zaszczepienia się przeciw grypie nie będą potrzebowały do tego celu żadnej recepty na szczepionkę.

Gdzie w Sulejówku można się zaszczepić przeciw grypie?

W celu uzyskania darmowej szczepionki wystarczy udać się do jednego z dostępnych punktów i wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Jeszcze przed szczepieniem należy jednak wypełnić oświadczenie, które znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Sulejówek, po czym udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.
Łącznie w całej Polsce znajdują się ponad trzy tysiące punktów, w których można dokonać bezpłatnego szczepienia przeciw grypie. W Sulejówku szczepienia można dokonać na przykład w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Centrum” przy ulicy 11 listopada 87.

Cel szczepienia przeciw grypie

Co ważne, na szczepienie powinny się zgłaszać jedynie osoby, które nie mają żadnych objawów ostrej infekcji, a także nie mają wysokiej gorączki. Jeśli chodzi o osoby, które w niedawnym czasie przyjmowały szczepionkę przeciw COVID-19, a teraz planują zaszczepić się przeciw grypie – nie jest wymagane robienie przerwy pomiędzy dawkami.
Podstawowym zadaniem przyjęcia szczepionki przeciw grypie jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są bardzo skuteczną metodą, która pozwala zapobiec zachorowaniu na tę chorobę, a także późniejszym możliwym powikłaniom, a nawet zgonom.