Nowoczesna zajezdnia tramwajowa na Annopolu: dwuletnie prace budowlane dobiegają końca

Nowoczesna zajezdnia tramwajowa na Annopolu: dwuletnie prace budowlane dobiegają końca

Dwa lata mające na celu zbudowanie nowoczesnej zajezdni tramwajowej w stolicy, na Annopolu, zbliżają się ku końcowi. Lokalni urzędnicy służb miejskich podkreślili, jak wiele prac zostało do tej pory wykonanych.

Jak wyjaśnił stołeczny ratusz, najbliższe miesiące prac budowlanych na terenie obiektu zostaną poświęcone głównie dla prac związanych z instalacjami, wykończeniem wnętrz oraz odpowiednim wyposażeniem budynków. Na horyzoncie widnieje plan dotyczący uruchomienia nowej zajezdni, co wiąże się z przeprowadzką tramwajów z innych lokalizacji oraz przygotowaniem odpowiednich miejsc dla personelu.

A co udało się już osiągnąć? „Większość torów i zwrotnic jest już na swoim miejscu. Prace związane z konstrukcją węzła wjazdowego oraz torów prowadzących do samej zajezdni są na etapie końcowym. Trasa dojazdowa o długości około 1 km jest częściowo pokryta siecią trakcyjną” – mówią urzędnicy.

Wszystkie 12 budynków wchodzących w skład nowej zajezdni są już na miejscu, w tym: hala postojowa, hala naprawcza, budynek obsługi technicznej oraz magazyny. Pojawiły się także garaże, myjnie oraz budynek administracyjny.