Nowa oczyszczalnia ścieków w Sulejówku. Prace budowlane zaczną się w przyszłym roku!

Nowa oczyszczalnia ścieków w Sulejówku. Prace budowlane zaczną się w przyszłym roku!

Sulejówek, podobnie jak inne podwarszawskie miejscowości, w ostatnich kilkunastu latach mocno się rozbudował. Problem pojawia się nie tylko na poziomie komunikacyjnym, ale i infrastrukturalnym. W skrócie, chodzi o coraz mniej wydolną oczyszczalnię ścieków. Przyszły rok ma to zmienić!

Obecna oczyszczalnia ścieków została wybudowana 26 lat temu. Przystosowana była do obsługi maksymalnie trzydziestu tysięcy mieszkańców. Obecnie, w Sulejówku mieszka nieco ponad dwadzieścia dwa tysiące osób codziennie korzystających z infrastruktury wodno- kanalizacyjnej.

Przebudowa ma zapewnić o wiele większą przepustowość oczyszczalni ścieków i dostosowanie do obecnych potrzeb mieszkańców Sulejówka. Nowa hala dmuchań, sadniki wtórne oraz rozbudowany reaktor gwarantuje nie tylko wieloletnie bezawaryjne działanie ale i komfort dla wszystkim. Koszt tej modernizacji to dwadzieścia jeden milionów złotych.

Obecnie wykonywane są prace projektowe, w połowie przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane. Całość inwestycji ma zakończyć się w 2025 roku. Jak podkreśla burmistrz Sulejówka, prace modernizacyjne w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na korzystanie przez mieszkańców z instalacji wodno-kanalizacyjnych.