Nietoperze w szkole na Wilanowie: interwencja Ekopatrolu Straży Miejskiej

Nietoperze w szkole na Wilanowie: interwencja Ekopatrolu Straży Miejskiej

Na terenie jednej z warszawskich placówek edukacyjnych, położonej na Wilanowie, doszło do niespodziewanej wizyty nietoperzy. Dwaj skrzydlaci goście, dorosły i młody osobnik, wywołali małe zamieszanie, co skutkowało interwencją Ekopatrolu Straży Miejskiej. Incydent miał miejsce 18 czerwca.

Nietoperz matka i jej potomek zdecydowali się na eksplorację całego budynku szkolnego, co wywołało nieznaczne rozgardiasz wśród pracowników i uczniów obecnych na miejscu. Warszawska Straż Miejska w komunikacie oficjalnym wyjaśniła, że sytuacja mogła przebiegać spokojniej, gdyby nietoperze postanowiły schować się w bardziej dyskretnym miejscu, zgodnie ze swoimi zwyczajami.

W odpowiedzi na niecodzienny incydent, do szkoły wezwano Ekopatrol. Kiedy funkcjonariusze dotarli do miejsca zajścia, nietoperze były już bezpiecznie umieszczone w kartonie. Pracownicy Straży Miejskiej dokonali oceny stanu zdrowia zwierząt – nie były one poszkodowane, choć wydawały się nieco osłabione. Następnie Ekopatrol przewiózł nietoperze do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie profesjonalna opieka zostanie im zapewniona.

Co warto podkreślić, to nie była pierwsza wizyta nietoperzy w tej placówce edukacyjnej – taką informację przekazali pracownicy szkoły.