Można pomóc bezdomnym zwierzętom. Władze Sulejówka zachęcają do adopcji

Można pomóc bezdomnym zwierzętom. Władze Sulejówka zachęcają do adopcji
Niemal każdego roku do schronisk trafia coraz więcej bezdomnych zwierząt. Zazwyczaj ich historia dotyczy nieodpowiedzialnych właścicieli, którzy postanawiają przestać się nimi opiekować. Władze Sulejówka zachęcają do odwiedzin miejscowego schroniska i adoptowania nowego przyjaciela.
Bezpośrednią przyczyną, która odpowiada za bezdomność zwierząt jest rzecz jasna człowiek. Swoim brakiem odpowiedzialności ludzie prowadzą do zwierzęcych dramatów, często porzucając czworonogi na pastwę losu. Schroniska są dla nich ostatnią deską ratunku i ostateczną pomocą w przeżyciu.

Jak zapobiec uciekaniu psów?

Warto również pamiętać, że człowiek, choć z reguły jest odpowiedzialny za bezdomność zwierząt, w łatwy sposób może również temu zapobiec. Aby tak się stało, wystarczy pamiętać o:
  • rozwadze przy podejmowaniu decyzji o adopcji czworonożnego przyjaciela,
  • odpowiednim dbaniu o swoje zwierzęta, za które ludzie podejmują całkowitą odpowiedzialność,
  • zapewnieniu zwierzętom bezpieczeństwa w postaci zamknięcia działki i odgrodzeniu jej od możliwości ucieczki,
  • czipowaniu zwierząt, które może pomóc w ich odnalezieniu w sytuacji przypadkowego zagubienia,
  • zapobieganiu niepotrzebnemu rozrodowi poprzez sterylizację i kastrację zwierząt w celu zmniejszania nadpopulacji.
Niestety pomimo tak jasnych wskazówek dotyczących dbania o zwierzęta, w dalszym ciągu często odnotowuje się zgłoszenia mieszkańców dotyczące bezpańsko błąkających się przede wszystkim psów, ale także kotów.

Sulejówek zachęca do adopcji psów

Władze Sulejówka pomagają w odpowiednim zadbaniu o zagubione zwierzęta. Jeśli dokonamy zgłoszenia tego faktu Straży Miejskiej, zdjęcie psa i jego lokalizacja zostaną zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta w okresie do siedmiu dni od zgłoszenia. Jeśli nie zgłosi się po niego właściciel, czworonóg zostanie odłowiony.
Po odłowieniu zwierzęta zostaną następnie przekazane do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub domów tymczasowego pobytu. Jeśli będą miały odrobinę szczęścia, czworonogi znajdą nowych właścicieli i trafią do swoich domów. Niestety duża ich część będzie musiała przebywać w schroniskach do końca życia.