Mieszkańcy Sulejówka chcą nocnego autobusu do Warszawy

Mieszkańcy Sulejówka chcą nocnego autobusu do Warszawy

Pomimo bliskości geograficznej i teoretycznie niedużych problemów z dostaniem się do stolicy, mieszkańcy Sulejówka nie mają zbyt łatwego zadania, jeśli chodzi o przetransportowanie się do Warszawy w godzinach nocnych. Z tego powodu powstała petycja, której celem jest doprowadzenie do uruchomienia takiej linii.

Mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Polski udają się do niej w różnych celach. Jedni pracują w Warszawie, inni często odwiedzają ją w celach rozrywkowych, a jeszcze inni udają się do rodziny czy znajomych. Problematyczną kwestią w każdej takiej sytuacji jest powrót do domu. Dotyczy to także mieszkańców Sulejówka.

Uzasadnienie petycji

Z tego powodu mieszkańcy zwrócili się z prośbą do burmistrza i rady miasta o powstanie linii nocnej. Autobus na trasie Sulejówek – Warszawa docelowo miałby kursować w godzinach nocnych – od północy do godziny 4:00. Pomysłodawcy chcą m.in. umożliwić docieranie do stolicy osobom, które pracują w niej do późnych godzin lub zaczynają wcześniejszą zmianę.

Mieszkańcy mają na uwadze konieczność racjonalnego wydawania publicznych pieniędzy. Z tego powodu w petycji zaapelowano, aby takie rozwiązanie zostało wprowadzone na okres trzech miesięcy. W tym czasie możliwe będzie dokonanie oceny poziomu efektywności nakładów do liczby osób, które będą korzystać z takiego rozwiązania.

Coraz więcej osób składa podpis pod petycją

Proponowany okres trzech miesięcy będzie także dobrą okazją do tego, aby przekazać informację o nowym połączeniu autobusowym możliwie jak największej liczbie mieszkańców, które potencjalnie mogliby korzystać z tej opcji.

Petycja znajduje się w Internecie pod adresem https://www.petycjeonline.com/prosimy_o_autobus_linii_nocnej_z_warszawy_do_sulejowka. Do tej pory podpisało się pod nią niemal 90 osób i niewykluczone, że niebawem liczba ta znacząco się zwiększy.