Masz wolny weekend? Wskakuj na rower!

Masz wolny weekend? Wskakuj na rower!

Czerwiec to idealny czas aby przypomnieć sobie o często zapomnianym rowerze w schowku czy piwnicy. Długie dni sprzyjają nieco dłuższym trasom wokół Sulejówka. Jedno jest pewne – dzięki temu poznasz okolice tego miasta!

Pierwsza z tras jest prosta lecz wymagająca kilometrów, bo to ponad 110 km trasy którą pokonasz w osiem i pół godziny. Z Sulejówka należy kierować się na Otwock Wielki i Czersk, a potem na Warkę. Powrót można zaplanować komunikacją miejską lub pociągiem. Podczas tej wyprawy pięknych widoków nie zabraknie.

Kolejna trasa jest trudniejsza, jednak dystans jest o 1/3 krótszy niż w przypadku wcześniejszego przykładu. To jedynie 66,7 kilometrów które przejedziesz w niespełna cztery godziny. Jest to wycieczka rowerowa po pełnym urokliwych miejsc Mazowieckim Parku Krajobrazowym, kierując się wzdłuż rzeki Świder i rzeki Mieni. Co ważne, połowa z dróg na tej trasie jest leśna i polna a połowa utwardzona.

Wycieczki rowerowe w tym regionie to niezwykła przygoda zarówno dla początkujących jak i doświadczonych użytkowników jednośladów.