Malarstwo i rysowanie – czy to coś dla Ciebie?

Malarstwo i rysowanie – czy to coś dla Ciebie?

W ostatnich latach pojawia się wielu młodych artystów, którzy chcą zachwycić swoją sztuką. Istnieją różne jej rodzaje, zaczynając od szkicowania czy rysowania, poprzez malarstwo, kończąc na bardziej nietypowych formach. Niezależnie od tego która z nich jest bliższa naszemu sercu, być może zastanawiamy się czy to w ogóle coś dla nas. Widząc prace znanych lub mniej znanych artystów i dostrzegając ich piękno, możemy myśleć, że nie mamy takich umiejętności. Jednak tak naprawdę nie jest to najważniejsze. Jeżeli ma to być jedynie nasze hobby, to najważniejsze żeby sprawiało nam przyjemność, a nie żeby było idealne pod każdym względem. Trzeba też pamiętać, że różni ludzie mają różny gust i to co podoba się nam, niekoniecznie spodoba się innym i na odwrót.

Jak zacząć rysować lub malować

Jeśli więc w naszej głowie pojawiła się myśl, aby spróbować swoich sił w malowaniu, czy też rysowaniu, pozostaje nam spróbować. Na początek warto wybrać odpowiednie narzędzia. Poleca się korzystanie z takich ze średniej półki. Te z najwyższej półki mogą bowiem sprawić, że koszty nowego hobby szybko nas do niego zniechęcą, zaś te z najniższej mogą być tak kiepskiej jakości, że również się zniechęcimy. Jeśli wybierzemy średnie cenowo narzędzia, będziemy mogli najobiektywniej przekonać się czy dana forma sztuki to coś dla nas. Kiedy już mamy niezbędne przybory, warto wyszukać kursu internetowego lub zapisać się na kurs stacjonarny. Pomoże nam on zapoznać się z technikami malowania czy rysowania i wybrać tą, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Co zrobić dalej?

Wybierz swój styl

Kiedy już wybierzemy najbardziej odpowiadającą nam technikę, pozostaje jeszcze wybór tematyki. Będzie to nasz własny styl, który będzie nam przynosił radość. Najlepiej aby było to coś dość łatwego na początek i coraz bardziej skomplikowanego wraz z nabywaniem doświadczenia. Wybór jest ogromny, gdyż możemy wzorować się na naturze, postaciach, czy też wybrać abstrakcję. Jeżeli stwierdzimy, że nasze obrazy są wystarczająco dobre, możemy zacząć nimi obdarowywać członków rodziny czy przyjaciół. Kolejnym krokiem, jeśli takie będzie nasze życzenie, może być profesjonalna sprzedaż obrazów za pośrednictwem odpowiednich agencji.