Kawiarnia w Sulejówku budzi coraz większe kontrowersje. Miała być mały obiekt, a budują wielką restaurację!

Kawiarnia w Sulejówku budzi coraz większe kontrowersje. Miała być mały obiekt, a budują wielką restaurację!

Park Glinianki w Sulejówku to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie. Mieszkańcy bardzo dbają o to, aby park nie zmieniał swojego charakteru. Tym większe było zdziwienie, gdy zamiast planowanej małej kawiarni, deweloper zaczął budować tam dużą restaurację. Aktywiści z Sulejówka pytają, kto wyraził na to zgodę.

Cała sprawa rozpoczęła się w 2020 roku, kiedy to miasto rozpisało przetarg na dzierżawę miejsca w parku Glinianki, przeznaczonego na niewielki obiekt niezwiązany z gruntem, przeznaczony na usługi gastronomiczne. Chociaż do przetargu przystąpiły dwa podmioty, to w ciągu procedury ofertę wiążącą zgłosił tylko jeden obiekt. Kiedy w marcu 2021 roku wydano warunki do zabudowy, aktywiści z Sulejówka zaczęli badać sprawę.

Mimo że w treści przetargu była informacja o niewielkiej kawiarni, na wyznaczonej działce powstaje wysoki, dwukondygnacyjny, murowany budynek. Okazało się, że do wcześniej zawartej umowy wprowadzono aneks, w którym zniknął zapis dotyczący wielkości budynku i jego charakteru budowlanego. Wydaje się więc, że coś nie poszło zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Miasto odpiera zarzuty, twierdząc, że Rada Miasta udzieliła zgody Burmistrzowi na wprowadzenie delikatnych zmian w treści, które pieczętuje aneks do umowy.