Jaka przyszłość czeka korty tenisowe w Sulejówku? Pojawiły się nowe informacje

Jaka przyszłość czeka korty tenisowe w Sulejówku? Pojawiły się nowe informacje
Nieużytkowane od dłuższego czas korty tenisowe w Sulejówku stanowiły swego rodzaju ciekawostkę dla mieszkańców. Po długim czasie oczekiwania nadeszła dobra wiadomość – już niebawem zaczną być przeprowadzane prace mające na celu ich reaktywację.
Władze Sulejówka w ostatnich dniach przejęły teren kortów tenisowych od dzierżawcy, co pozwoli na rozpoczęcie procesu ich reaktywacji. Pierwszym krokiem, jaki ma być podjęty jest jak najszybsze udostępnienie dwóch istniejących otwartych kortów ziemnych.

Mieszkańcy Sulejówka niebawem będą mogli grać w tenisa

W celu udostępnienia kortów na rzecz mieszkańców niezbędne jest sprzątnięcie i zabezpieczenie tego terenu, aby nie stwarzał on żadnego zagrożenia dla użytkowników. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z kortów jeszcze w październiku. Klucz będzie dostępny w recepcji szkoły, a wejść na ten obszar będzie można od strony ulicy Paderewskiego.
Co więcej, niebawem rozpoczną się również prace projektowe dotyczące nowych profesjonalnych ogólnodostępnych kortów. Docelowo mają powstać dwa zadaszone całoroczne korty, a także jeden otwarty. Ponadto w planach jest zagospodarowanie całego otaczającego je terenu. Prace projektowe mają się zakończyć do lutego 2022 roku, a następnie władze mają zgłosić projekt do dofinansowania m.in. ze środków Ministerstwa Sportu.
Po zakończeniu budowy kortów będą one zarządzane przez dyrekcję szkoły. Będą one ogólnodostępne, ale także będą się na nich odbywać profesjonalne lekcje tenisa prowadzone przez profesjonalnych trenerów.