Jak szukać tanich lotów

Jak szukać tanich lotów

Lato to czas kiedy coraz więcej podróżujemy. Niemal każdy z nas wybiera się czy to na tydzień czy to na dwa na urlop. Chcemy, aby był on jak najbardziej udany, a przy tym nie chcemy wydać całych swoich oszczędności. Dlatego też niejeden zastanawia się jaki kierunek wybrać, aby nie zbankrutować. Z drugiej strony, jeżeli mamy już jakiś wymarzony kierunek, warto wiedzieć jak szukać tanich lotów. Jest to jak najbardziej możliwe i nawet do najbardziej popularnych kurortów w Europie oraz tuż za jej granicami możemy dostać się za kilkadziesiąt złotych.

Lecimy gdziekolwiek

Ciekawą propozycją w wyszukiwaniu lotów jest nie ograniczanie swoich wyborów. Niektóre linie lotnicze, w tym jedna z najtańszych – Ryanair – wprowadziły do swoich wyszukiwarek możliwość wprowadzenia jedynie miejsca wylotu. Jako miejsce docelowe można zaznaczyć opcję dowolny kierunek i przyjrzeć się dokąd możemy polecieć najtaniej. Może to nam pomóc w podjęciu decyzji dokąd się udać. Trzeba przy tym pamiętać, że w droższych krajach więcej niż sam bilet na samolot może nas kosztować dojazd z lotniska do centrum miasta docelowego. a także sam pobyt.

Lecimy w określonym kierunku

Jeśli mamy już zaplanowany określony kierunek, warto wyszukać loty do danego miasta, w którym chcemy się zatrzymać, ale również na pobliskie lotniska. Może się okazać, że lot na lotnisko oddalone o jakieś 200 kilometrów od miejsca docelowego, będzie kilka, a nawet kilkanaście razy tańszy. Później wystarczy znaleźć środek transportu jakim dostaniemy się na miejsce docelowe. Kolejna dogodna możliwość pojawia się, kiedy nie mamy sprecyzowanych dat wyjazdu. W takim przypadku możemy skorzystać z wyszukiwarek lotów, takich jak na przykład Skyscanner i wybrać cały miesiąc wraz z porównaniem cen podróży każdego dnia. Możliwości jest dużo, warto więc wiedzieć jak je wykorzystać.