Jak chronić się przed upałem

Jak chronić się przed upałem

Pogoda nieraz potrafi nas zaskoczyć. Najpierw wielu z nas marzyło o tym, aby w końcu przyszło lato. Obecnie temperatury są tak wysokie, że trudno wytrzymać na słońcu dłużej niż kilka minut, a to i tak już sporo. Upały dają się nam we znaki i szukamy sprawdzonych sposobów na ochronę przed nimi i ochłodę. Warto podjąć kilka kroków, które sprawią, że lato będzie przyjemne, a zarazem bezpieczne i nie skończy się udarem słonecznym lub innymi niepotrzebnymi problemami ze zdrowiem. Przyjrzyjmy się niektórym z możliwości.

Ochrona w letnie dni

Bardzo ważna jest ochrona zarówno naszej skóry, jak i głowy, szczególnie jeśli wiemy, że będziemy przebywać na słońcu przez dłuższy czas. Może to być droga do pracy, która jest w większości nasłoneczniona, czy też sama praca jeśli wykonujemy ją na zewnątrz. W takich sytuacjach warto zawsze mieć ze sobą nakrycie głowy. W zależności od okoliczności może to być na przykład kapelusz lub czapka z daszkiem. Najlepiej jeśli nakrycia takie posiadają filtr UV, który zapewnia jeszcze skuteczniejszą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Jeśli zaś chodzi o skórę, przed wyjściem na słońce warto stosować kremy z filtrem. Chociaż kojarzą nam się one głównie z celowym opalaniem na plaży, to jednak na co dzień spełniają również bardzo ważną funkcję. Niektórzy stawiają także na noszenie parasola do ochrony przed słońcem. W ten sposób chroniona jest zarówno głowa, jak i ramiona.

Jak jeszcze się chronić

Ochrona głowy oraz skóry to nie wszystko. Warto też pamiętać, aby organizm był dobrze nawodniony. W upalne letnie dni może bardzo łatwo dojść do odwodnienia organizmu jeśli nie przyjmujemy wystarczającej ilości płynów. Dobrym rozwiązaniem będzie więc zaopatrzenie się w butelkę z wodą i noszenie jej zawsze przy sobie. Jedną z praktycznych opcji może okazać się butelka z filtrem, do której wystarczy nalać wodę z kranu. Dzięki filtrowi możemy ją uzupełniać na bieżąco niezależnie od tego gdzie jesteśmy – w domu, pracy, czy też w innym miejscu, w którym mamy dostęp do wody kranowej.