Grupa organizująca narkotyczne ceremonie pod przewodnictwem "Szamana" zatrzymana przez policję z Otwocka

Grupa organizująca narkotyczne ceremonie pod przewodnictwem "Szamana" zatrzymana przez policję z Otwocka

Niedawno, funkcjonariusze z Otwocka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, udaremniło działalność grupy, która wprowadzała do obiegu ogromną ilość środków psychoaktywnych takich jak DMT i harmina. Na ich celowniku znalazły się cztery osoby podejrzewane o organizację specjalnych, narkotycznych uroczystości. Podczas tych zgromadzeń, uczestnicy konsumowali silny narkotyk w formie napoju o nazwie ayahuasca, podawanego przez osobę tytułowaną jako „Szaman”. Wszystkie osoby uwikłane w tę sprawę zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty. Wobec trzech z nich wymierzono karę aresztu, natomiast czwarta osoba została objęta dozorem policyjnym, dodatkowo nałożono na nią zakaz wyjazdu za granicę.

Policja dowiedziała się o istnieniu grupy skoncentrowanej wokół tzw. Szamana oraz o ich nielegalnych spotkaniach, gdzie wspólnie spożywano niebezpieczny wywar ayahuasca, który wywoływał u uczestników stan odurzenia. Wykryto, że ceremonia była prowadzona przez 65-letniego obywatela Stanów Zjednoczonych, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Polski. Funkcjonariusze zdołali ustalić dokładne miejsce w powiecie mińskim, gdzie miało odbyć się kolejne spotkanie.

Podczas interwencji w powiecie mińskim, policjanci zatrzymali 65-letniego „Szamana” oraz organizatorów zgromadzenia. W budynku przebywało ponad 40 uczestników spotkania. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 40 kg nielegalnych substancji zawierających DMT i harminę, służących do przyrządzania wywaru. Znaleźli również 6,5 litra gotowego napoju Ayahuasca – informuje Patryk Domarecki, przedstawiciel otwockiej komendy.