Ferie zimowe w Sulejówku

Ferie zimowe w Sulejówku

Zima, a w szczególności okres ferii zimowych to czas, którego dzieci nie mogą się doczekać. Wolne od szkoły, śnieg, z którego można skorzystać na różne sposoby i wiele atrakcji przygotowanych właśnie z myślą o tych najmłodszych. Aby skorzystać z wszystkich dostępnych atrakcji, warto odpowiednio wcześnie zaplanować ferie zimowe. Tutaj dużą rolę odgrywa pomysłowość rodziców, która jednak może się dość szybko wyczerpać. Podpowiadamy więc co zrobić, aby dziecko wspominało te ferie z uśmiechem na twarzy. Wiele będzie zależało od tego czy udało nam się zdobyć urlop z pracy, jednak w tym artykule umieścimy porady na obie sytuacje.

Ferie z rodzicami

Jeżeli udało nam się zdobyć urlop na okres ferii mamy dużo większe pole do popisu, możemy bowiem zorganizować wspólne spędzanie czasu z naszymi pociechami. Jest to szczególnie istotne jeżeli dzieci są jeszcze małe i nie mogą zorganizować sobie czasu samodzielnie. Chodzi szczególnie o dzieci w wieku pierwszych kilku klas szkoły podstawowej. To prawda, że mogą się one bawić ze swoimi rówieśnikami pod blokiem, jednak tę rozrywkę mają na co dzień. Warto więc wykorzystać te wolne dwa tygodnie, aby zaplanować oś specjalnego. Jeżeli pozwala nam na to czas oraz nasze finanse warto zorganizować wypad w góry chociażby na kilka dni czy na tydzień. Dziecko z pewnością doceni taką inicjatywę, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie było w górach. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości warto przejrzeć lokalne portale, aby zorientować się co aktualnie dzieje się w Sulejówku. Ze względu na niewielkie rozmiary miasta nie ma może zbyt dużo takich wydarzeń, jednak nic nie stoi na przeszkodzie byśmy udali się do Warszawy, a tak na pewno znajdziemy wiele różnorodnych atrakcji zarówno dla mniejszych, jak i dla większych dzieci.

Ferie bez rodziców

Dość często zdarza się, że mimo szczerych chęci rodzicom nie udaje się uzyskać urlopu na czas ferii szkolnych. Jak w takim wypadku zaplanować dziecku wolny czas? W wielu miejscach oferowane są półkolonie – pół dnia dziecko spędza z grupą rówieśników pod okiem opiekuna na grach i zabawach, a po południu wraca do domu. Jest to bardzo praktyczna opcja, gdyż dziecko jest najczęściej zajęte w tych godzinach, które my musimy spędzić w pracy. Poza tym, nie jest to jakiekolwiek zajęcie, ale coś co dziecku na pewno się spodoba. Jako rodzice możemy przejrzeć plan takich półkolonii i wybrać spośród nich takie, które będą nam najbardziej odpowiadały.