Ewakuacja budynku przez uczniów szkoły podstawowej w Warszawie z powodu otrzymania listu z tajemniczą substancją chemiczną

Ewakuacja budynku przez uczniów szkoły podstawowej w Warszawie z powodu otrzymania listu z tajemniczą substancją chemiczną

W warszawskiej szkole podstawowej zlokalizowanej na ulicy Bartniczej na Bródnie doszło do niecodziennej sytuacji, która wymusiła natychmiastową ewakuację placówki. Powodem było odkrycie substancji chemicznej o nieustalonym pochodzeniu, której przesyłka listem została zaadresowana do szkoły. W związku z tym niepokojącym zdarzeniem, kierownictwo szkoły podjęło decyzję o natychmiastowym ewakuowaniu obiektu.

Miejsce zdarzenia jest obecnie strzeżone przez policję oraz straż pożarną. Ponadto na miejscu znajduje się 6 pojazdów specjalistycznych, które mają na celu zabezpieczenie substancji chemicznej. Z powodu tej nieoczekiwanej sytuacji, zmuszeni byliśmy do ewakuacji 250 uczniów naszej szkoły.

Po otrzymaniu listu zawierającego biały proszek nieustalonego pochodzenia, dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o gorączkowej ewakuacji placówki. Na miejscu znalazły się trzy radiowozy, jednak policja na chwilę obecną nie dostarcza bliższych informacji na temat sytuacji. – Potwierdzam, jesteśmy na miejscu – przekazał bez większych szczegółów Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji podczas rozmowy z „Super Expressem”.

Według naszych nieoficjalnych informacji, przesyłka z tajemniczą substancją została dostarczona do sekretariatu szkoły. Po jej otwarciu okazało się, że wewnątrz znajduje się biały proszek. Pracownicy placówki natychmiast powiadomili odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji, a osoba, która miała kontakt z listem została odizolowana. Natomiast wszyscy uczniowie zostali przeniesieni z sal lekcyjnych do sali gimnastycznej.